Şehitlerimizin anısı Bornova’da sonsuza kadar yaşatılacak

Şehitlerimizin anısı Bornova’da sonsuza kadar yaşatılacak

 

 

Bornova Belediyesi, şehitlerin hatıralarını özel bir anıtla yaşatacak. Evka-4 Mahallesi 1024 Sokak üzerinde bulunan 4 dönümlük park yeniden düzenlenerek Şehitler Parkı ismi verilecek.

 

Bornova Belediyesi şehitlerin hatıralarını Evka-4 Mahallesi’nde yeniden düzenlenen parkta yaşatacak. Bir anıt ile tören alanının da bulunacağı 4 dönümlük parkın yeni adı Şehitler Parkı olacak.

 

Şehitler düzenleme çalışmaları devam eden Park’ta yapılacak törenlerle anılacak. Toplam 4 bin metrekare alana sahip olacak Şehitler Parkı’nda yaklaşık 2 dönüm yeşil alan bulunuyor. Çocuk oyun alanı ve açık hava spor aletlerinin de bulunduğu Park’ta otopark da bulunuyor.

 

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, şehitlerin hatıralarını yaşatacak bir anıt yapmak için ilgili birimlerin çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, “Parkımızın ismini belediye meclisimizde oybirliği ile belirledik. Evka-4 Mahallemizdeki Şehitler Parkı’mızı en kısa sürede tamamlayarak hizmete açacağız” dedi.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN ,YARDIMCISI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir