ŞEHİT AİLELERİNDEN BAŞKAN KOCAMAZ’A ZİYARET

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Mersin Şubesi yöneticileri ile Mersinli şehitlerin aileleri, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı ziyaret ederek, şehit ailelerine olan desteklerinden ve hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Şehit ailelerini makamında ağırlayarak sohbet eden Başkan Kocamaz, şehit ailelerine destek olmanın yerel yönetim görevi olmaktan çok insanlık görevi olduğunu belirterek, “Keşke bu terör olayları bitse de gençlerimiz heba olmasa. Çok zor, ateş düştüğü yeri yakıyor. Biz yerel yönetim olarak, inandığımız değerler olarak, insanlık görevimiz olarak üstümüze düşen görevi yapmaya çalışıyoruz. Ama hiçbir şey giden canı geri getirmiyor. Bunun bilincindeyiz. Allah sizlere sabır versin” dedi.

“Verdiğimiz hizmetler boynumuzun borcu”

Vatan için can veren kahraman şehitlerin ailelerine desteklerini hiç bir zaman esirgemeyeceklerinin altını çizen Başkan Kocamaz, “Mukadderat diyoruz. Allah’tan gelen bir kadere inancımız var. O da olmasa bu işin içinden çıkma şansımız hiç yok. Her şehit haberi aldığımızda söyleyecek söz de bulamıyoruz.  Şehitlerin hepsi bu memleketin çocuğu. Şehit olanlar hepimizin şehidi. Acıyı bizden daha çok aileler yaşıyor. Allah sabır versin. Ama hep birlikte birbirimize sahip çıkacağız. Dayanışma içerisine gireceğiz. Üzüntüler paylaşıldıkça azalır. Sevinçler paylaşıldıkça çoğalır. Bize düşen ne varsa bundan sonra da yapmaya hazırız. Biz bunu bir insanlık görevi olarak görüyoruz” şeklinde konuştu.

Nazik ziyaretleri için şehit ailelerine teşekkür eden Başkan Kocamaz,“Gönül hiçbir vatan evladımızın gencecik yaşta kara toprağın bağrına düşmesine razı olmasa da verdiğimiz hizmetlerin bizim boynumuzun borcu olduğunun bilinmesini istiyorum. Tekrar tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, sizlere ve tüm şehit ailelerine sabırlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın ilk günden itibaren yanlarında olduğunu belirten şehit aileleri, kendilerinden desteğini esirgemeyen Başkan Kocamaz ve ekibine teşekkür etti.

Şehit aileleri ile birlikte Başkan Kocamaz’ı ziyarete gelen Türkiye Harp Malulü Gazileri Şehit Dul Yetimleri Derneği Mersin Şube Başkanı Cengiz Sevinç ise, “Göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka için teşekkür ederiz. Mevlitlerimizde, sene-i devriyelerimizde ve bütün etkinliklerimizde yoğun temponuza rağmen yanımızdasınız. Biz de şehit ailelerimizle birlikte alakanızdan dolayı size teşekkür ziyareti gerçekleştirmek istedik. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz adına, size ve ekibinize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir