ŞEHİR KARDEŞLİĞİNDEN SONRA ŞİMDİ DE OKUL KARDEŞLİĞİ

        HAMM’LA İLİŞKİLER BÜYÜYOR: ‘KARDEŞ ŞEHİR’DEN ‘KARDEŞ OKUL’A

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar Belediyesi-Hamm kardeş şehir ilişkileri çerçevesinde, Süleyman Demirel Fen Lisesi ile kardeş okul olan Landschulheim Schloss Heessen okulunun yönetici ve öğretmenlerini makamında kabul etti.  Süleyman Demirel Fen Lisesi Müdürü Ömer Yalınkılıç başkanlığında ziyarete, Landschulheim Schloss Heessen Yöneticisi Stephanie Soller ile okul öğretmenleri; Sarah Philipp, Katrin Frese, Oliver Schinkel ve Fen Lisesi Okul  Aile Birliği ile öğrenciler katıldı.

SÜLEYMAN DEMİREL FEN LİSESİ’NDE ÇALIŞTAY YAPILDI

Ziyarette, kardeş okul ilişkileriyle ilgili Başkan Burhanettin Çoban’a bilgi veren Süleyman Demirel Fen Lisesi Müdürü Ömer Yalınkılıç, öğretmen değişim programı çerçevesinde  Hamm’daki kardeş okuldan gelen öğretmenlerle çalıştay yaptıklarını söyledi. Yabancı öğretmenlerin, okullarında derslere girdiklerini ifade eden Okul Müdürü Yalınkılıç, AB projesi olarak doğa ve biyoloji alanlarında yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdiklerini kaydetti. Öğretmen değişim programının ardından öğrenci değişim programlarına da geçmeye karar verdiklerini dile getiren Yalınkılıç, desteklerinden dolayı Başkan Burhanettin Çoban’a teşekkür etti.

ÖĞRETMENLER VE ÖĞRENCİLER İÇİN ÖNEMLİ BİR KAZANIM

Ziyarette, Landschulheim Schloss Heessen Yöneticisi Stephanie Soller’e ilimizle ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise, Hamm Büyükşehir Belediyesi ile 10 yılı aşkın süredir devam eden kardeş şehir ilişkilerinin, karşılıklı olarak okullara da yansımasının kendisini çok mutlu ettiğini söyledi. Okullar arasında yapılacak değişim programlarının hem öğretmenler hem de öğrenciler açısından çok önemli bir kazanım olacağını ifade eden Başkan Çoban, her iki okul idarecilerine yürüttükleri bu çalışmada başarılar diledi. Başkan Çoban ziyaretin ardından, kardeş okuldan gelen öğretmenlere iğne oyasından yapılmış el işlemesi broş hediye ederken, Landschulheim Schloss Heessen Yöneticisi Stephanie Soller de kendisine, Hamm şehrine özgü çeşitli hediyeler takdim etti.

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir