‘SARIKIZ BOYA BOLACIYA KARŞI’ İSKENDERUNLU ÇOCUKLARLA BULUŞTU

Hatay Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, güzel bir geleceğin oluşumuna sanatsal ve kültürel katkı sunmak, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza ve gençlerimize tiyatro sevgisini aşılamak ve sevdirmek amacıyla birbirinden farklı oyunları Hatay halkıyla buluşturmaya devam ediyor.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın öncülüğünde kurulan, tiyatronun insanın kendisini daha iyi anlama ve tanımlama yönündeki gücünden yararlanarak mutfağında hazırladığı birbirinden nitelikli oyunları büyükten küçüğe herkesin beğenisine sunan Şehir Tiyatrosu, 26 Kasım Cumartesi günü İskenderun Belediye Kültür Sarayı’nda “Sarıkız Boya Bolacıya Karşı” adlı eğitici çocuk oyunu ile miniklerin karşısına çıktı.

MİNİKLER EĞİTİCİ VE ÖĞRETİCİ OYUNU ÇOK SEVDİ

Yazar Adem Atar’ın kaleme aldığı, HBB Şehir Tiyatrosu’nun başarılı oyuncularından Süheyla Koçak’ın yönetmenliğini üstlendiği; şehrin dışında ufak bir çiftlikte bir dede, torunu ve çiftlik hayvanları arasında geçen, günümüzde zararlı olduğu bilinen, en çok çocuklar tarafından tüketilen yapay içeceklere karşı doğal ve sağlıklı beslenmenin öneminin anlatıldığı oyununda minikler eğlenerek öğrendi.

HBB Şehir Tiyatrosu yetkilileri tarafından yapılan açıklamada eğitici ve öğretici oyunun Hatay’ın her ilçesinde çocuklar için sahneleneceği belirtildi.

TUBA AYYILDIZ
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir