Sarıhamzalı’ya kış ortasında sıcak asfalt

Adana Büyükşehir Belediyesi, bin 500 metre uzunluğunda, 9 metre genişliğindeki yolu, sıcak karışım bitümlü asfaltla kaplayarak, otoyol standartlarına kavuşturuyor.

Sarıhamzalı’ya kış ortasında sıcak asfalt

Başkan Hüseyin Sözlü’nün hizmet maratonunda 4 yıllık süreçte 350 kilometrelik yolda sıcak asfalt, 2 bin 100 kilometrelik yolda sathi kaplama gerçekleştiren Adana Büyükşehir Belediyesi, kış mevsiminin güneşli günlerinde de ulaşım hizmetlerini iyileştirme çalışmalarını sürdürüyor. Merkez Seyhan İlçesi Sarıhamzalı Mahallesi’nde yoğunlaşan Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, bin 500 metre uzunluğunda, 9 metre genişliğindeki yolun sıcak karışım bitümlü asfaltla kaplanması için kolları sıvadı.
Sarıhamzalı’da yöre halkının ana ulaşım güzergahı olan 47053 sokakta ilk etapta frezeli iş makineleriyle eskiyen asfaltı kazıyarak, sağlam zemin oluşturan Büyükşehir ekipleri, ASKİ’nin kanalizasyon ve yağmur suyu onarımlarının ardından asfalt döşemesine geçecek. Toplam uzunluğu bin 500 metreyi bulan, 9 metre genişliğindeki yol, bin 100 ton sıcak karışım bitümlü asfaltla kaplanacak. Sarıhamzalı’nın ulaşım standartlarını yükseltecek çalışma, şubat ayının ilk haftasında tamamlanacak.
Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Sarıhamzalı’ya kış ortasında sıcak asafalt hizmeti mahallesi sakinlerini memnun etti. Vatandaşlar, yol medeniyettir anlayışıyla ulaşım hizmetlerini iyileştirmek için tüm imkanlarını seferber eden Başkan Hüseyin Sözlü’ye teşekkür etti.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN ,YARDIMCISI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir