SARIÇAM BELEDİYESİ`NDEN

Sarıçam Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için bir etkinlik düzenledi. “Farkımı Fark Et Benimle Dans Et” adıyla düzenlenen etkinlikte engelli bireyler ve onlara eşlik eden protokol üyelerinin performansları izleyenlerden büyük alkış aldı.

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ`ın ev sahipliğinde düzenlenen programa, günler öncesinden hazırlanan engelli çocuklar, Sarıçam Belediyesi Kültür Merkezi`nde yaptıkları danslar, sergiledikleri performansları ile adeta izleyenleri kendilerine hayran bıraktılar. Programa katılan engelli bireyler, aileleri ve misafirlerle yakından ilgilenen Başkan Uludağ bir gün değil her gün engelli bireylerin yanında olduklarını belirtti.

Engelli bireylerin sıkıntılarını hatırlamanın başarılarının farkına varmanın sadece bir günün sınırlarına hapsedilmeyecek kadar önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Uludağ konuşmasında, engelli hizmetleri konusunda bir muhasebe yapılarak gelinen nokta ile hedefler arasındaki mesafenin net olarak görülebildiğine vurgu yaptı.

Sarıçam Belediyesi olarak, engelleri aşmanın, bir inanç meselesi olduğuna dikkat çeken Başkan Bilal Uludağ başarının anahtarının öncelikle kişinin buna inanması olduğunu kaydetti.

“SİZLER ENGELLERİ AŞMANIN BİR İNANÇ MESELESİ OLDUĞUNU İSPAT ETTİNİZ”

Başkan Uludağ sözlerine şöyle devam etti “3 Aralık Dünya Engelliler Gününün, kendi yapabileceklerimizin ve gücümüzün farkında olduğumuz bir geleceğe umutla bakabildiğimiz bir gün olmasını temenni ediyorum. Bugün, aramızda, başarılarıyla hepimizin göğsünü kabartan kardeşlerimiz var. Hayatın tüm alanlarında; sporda, sanatta, edebiyatta, siyasette, eğitimde, sivil toplumda, iş dünyasında tüm zorluklara rağmen sizlerin sergilediği mücadele gerçekten takdire şayandır. İlimizdeki engelli kardeşlerimizi temsilen burada bulunan her bir kardeşimin azim ve kararlılıklarıyla bizlere örnek olduğunu, ilham verdiğini özellikle belirtmek istiyorum. Sizler engelleri aşmanın, bir inanç meselesi olduğunu, başarının anahtarının öncelikle kişinin buna inanması olduğunu her gün ispat ediyorsunuz.

Bizler; kararlı bir şekilde ne istediğimizi bilerek, kimsenin “yapamazsın” önyargısına kulak asmayarak ve tüm zorluklara rağmen hayatın içerisinde daha çok yer alarak çalışmaya devam edeceğiz ve bu engellilik durumunu ortadan kaldıracağız. 3 Aralık münasebetiyle düzenlenen etkinliklerin, oluşan hassasiyetin, engelli kardeşlerimizin hayatlarını daha da kolaylaştıracak adımların atılmasına vesile olmasını dilerim.”

Sarıçam Belediyesi`nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için düzenlediği “Farkımı Fark Et Benimle Dans Et” etkinliğine Sarıçam Kaymakamı Müfit Gültekin, Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Mehmet Tümay, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz ve çok sayıda kurum temsilcisi katıldı.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir