Sarıçam Belediyesinde” Yarınların Umudu Gençler” SODES projesi tanıtımı yapıldı

Sarıçam Belediyesinde” Yarınların Umudu Gençler”  SODES projesi tanıtımı yapıldı

Uludağ, “Sarıçamlı gençler geleceğimizi aydınlatacak”

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Kalkınma Bakanlığı ve Adana Valiliği ile ortak sürdürülen SODES projesinin tanıtımı için proje ortakları ile bir araya geldi. Başkan Bilal Uludağ, Belediye olarak hazırlanan ve uygulamaya hak kazanan ‘Yarınların Umudu Gençler’ adlı projenin önemine dikkat çekerek,” Çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını faydalı alanlara yönelimlerini çok önemsiyoruz. Bu kapsamda ilçemizde uygulayacağımız bu proje ile 2018 yılı boyunca çocuklarımıza konusunda uzman eğitmenlerle masa tenisi ve izcilik kursları verilecektir.”dedi.

Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen tanıtım toplantısına Sarıçam Kaymakamı Ali Murat Kayhan,  Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, bazı meclis üyeleri, Bilim ve Teknoloji Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Yasemin Sanal,  Yrd. Doç. Dr. Ahmet Refah Torun, SODES uzmanı Gülay Düzgün ile belediye personeli katıldı.

Sarıçam Belediye Başkanı göreve geldikleri günden itibaren sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere destek verdiklerini belirterek, gelecekleri olan gençlerin geçmişini ve tarihini bilen, sosyal çevre ile barışık ve sporu sevmelerini teşvik edici çalışmalar yaptıklarını söyledi.

610 ÇOCUK FAYDALANACAK

Bilal Uludağ,  belediye olarak hazırlanan ve 2017 SODES projeleri kapsamında uygulamaya hak kazanan “ Yarınların Umudu Gençler”  projesinin önemine değinerek, emeği geçenleri ve destek olanlara teşekkür etti. Uludağ,” Proje kapsamında 2018 yılı boyunca çocuklarımıza uzman eğitimciler tarafından masa tenisi ve izcilik kursları verilecek. Tamamlayıcı etkinlikler kapsamında ise tiyatro, sinema, piknik ve müze gezileri olacak ve toplamda 7-16 yaş arası 610 çocuğumuz faydalanacaktır.  Projemizin Sarıçam’a ve proje ortaklarına hayırlı olmasını diler, katılımınızdan dolayı hepinize saygılar sunarım.”diye konuştu.

Daha sonra konuşan Sarıçam Kaymakamı Ali Murat Kayhan,  ilçelerinde bu tür projelerin yapılmasının sevindirici ve gurur verici olduğunu söyledi. Ali Murat Kayhan, Belediyenin kulağa ve göze hoş gelen böyle güzel bir projeye imza atmasından dolayı mutlu olduklarını kaydedip,”En önemlisi ise SODES projesinden bizim ilçemizin kapsamlı bir şekilde faydalanmasıdır. Kalkınan ve planlı gelişen bir ilçe olarak her türlü projeyi hak ediyor. Başka bir programı nedeniyle katılamayan Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş’ın da selamları var. Bu projenin hazırlanmasında emeği geçenleri kutluyorum.”şeklinde konuştu.

HALIL İBRAHIM DINÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETIM KURULU BASKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir