Rektör Demirdağ Roma’da Toplantya Katıldı

FIRAT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. DEMİRDAĞ, ROMA’DA DÜZENLENEN “GÜNEY AKDENİZ ÜLKELERİ İRTİBAT SEMİNERİ”NE KATILDI…

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, 18-19 Ekim tarihlerinde Avrupa Komisyonu tarafından İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenen Güney Akdeniz Ülkeleri İrtibat Seminerine katıldı.

Türkiye’den aralarında Fırat Üniversitesinin de bulunduğu 5 üniversitenin davet edildiği Güney Akdeniz Ülkeleri İrtibat Seminerine, Rektör Prof. Dr. Demirdağ’ın yanında Fırat Üniversitesi Dış İlişkiler Birim Koordinatörü Prof. Dr. Sedat Sünter ve Yrd. Doç. Dr. İzzet Taşar da katıldı.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Avrupa Komisyonu tarafından İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenen Güney Akdeniz Ülkeleri İrtibat Seminerinde bir çok Avrupa Üniversitesi ile ikili görüşmeler gerçekleştirdiklerini belirterek, “Üniversitemizin tanıtımı adına başarılı geçen iki günlük toplantıda Güney Akdeniz ve AB üyesi toplam 18 farklı ülkeden 41 üniversite ile birebir görüşmeler yapılarak protokol imzalanması için mutabakata varılmıştır. Diğer yandan katılan üniversitelerin bazılarıyla karşılıklı işbirliği anlaşmaları imzalanmıştır. Yapılan anlaşmaların üniversitemiz öğrenci ve personeli için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

SULTAN AVCI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir