REBİÜLEVVEL BAŞKAN MESAJ

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek;

Ümmeti Müslümanın Rebiülevvel Ayı Mübarek Olsun”

Evvelki bahar anlamına gelen Rebiülevvel ayı, tüm Müslüman aleminin heyecanla beklediği kabil aylarımızdan birisidir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in doğduğu ve Hicret’in sona erdiği Rebiülevvel ayını büyük bir heyecanla idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu ay hicri yılın 3. ayı olup efendimiz bu ay içerisinde doğmuştur. Alemlere rahmet olarak gönderilen peygamberler peygamberi sevgili peygamberimiz Muhammed Mustafa (S.A.V) bu ay içerisinde dünyaya gözlerini açmış ve şereflendirmiştir.

Müslümanlar açısından büyük manalar taşıyan önemli zamanlar, bu sorumluluğun idraki ve ifası için birer fırsattır. Bu anlamda yeryüzünü teşrifleriyle insanlığın istikbalini aydınlatan, hicretiyle medeniyet kuran Hz. Peygamberin (SAV) doğum günü Rebiulevvel ayında, hicretle başlayan medeniyet inşasını daha iyi anlamak adına bugün de bir kez daha ihya ediyoruz” dedi.

Bu vesileyle mazlumlara Ensar olan aziz milletin ve bütün Müslümanların Rebiülevvel ayını tebrik eden Başkan Mahçiçek, “Bu kabil ayın birliğimizin ve kardeşliğimizin güçlenmesine, ümmetin vahdet ve selametine, bütün insanlığın huzuru ve iyiliği için vesile olmasını, yeryüzüne esenlik getirmesini yüce Rabbimizden niyaz ediyorum” görüşlerine yer verdi.

SULTAN AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir