Osmaniye’de Girişimcilik Eğitimi

İŞKUR İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, yaptığı açıklamada, kent merkezi ve Bahçe ilçesinde girişimcilik eğitimleri düzenleneceğini belirtti.

Osmaniye Ticaret ve Sanayi odasında yapılacak eğitim programlarına iki grup halinde 50 kişinin kabul edileceğini kaydeden Altunkaynak, eğitime katılacakların başvuruların ardından yapılacak mülakatlarla belirleneceğini ifade etti.

Altunkanak, eğitim sonunda sertifika alacak katılımcıların hibe desteklerden yararlanabileceğini aktararak, “Eğitimden yararlanacak vatandaşlarımız girişimciliği öğrenerek işgücü piyasasına daha sağlam adımlarla girecek. İşyeri açmak suretiyle hem kendileri hem de yanlarında çalıştırdıkları kişiler istihdama kazandırılacak.” dedi.

 

 

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir