Onikişubat Belediyesi’nden “Mobil Vezne” Hizmeti! “Mobil Vezne Artık Kapınızda”

Vermiş olduğu hizmetlere bir yenisi daha ekleyen Onikişubat Belediyesi’nin Mobil Vezne Aracı hizmete girdi. Onikişubat Belediyesi halka daha iyi hizmet verebilmek adına kırsalda yaşayan vatandaşları için mobil vezne aracıyla hizmeti ayaklarına götürüyor.

Mobil Vezne Araçları sayesinde kırsal kesimde bulunan vatandaşların emlak vergisi işlemlerini yaptırmak amacıyla Onikişubat Belediyesi’ne gelmek için yol parası gibi ücretlere sebep olmadan, kapılarına gidilerek işlemleri yapılıyor.

Yaşlı, hasta, engelli ya da belediye binasına gelemeyen vatandaşlar artık daha pratik, daha hızlı bir hizmetle belediyedeki işlerini kolayca halledebilecekler. Mobil vezne aracı, öncelikli olarak vatandaşların ödeme noktalarına uzak olduğu yerlerde hizmet veriyor.

1-30 Kasım tarihleri arasında ödenecek olan emlak vergisi ödemeleri için yollara çıkan mobil vezne, artık Onikişubat’ın kırsal yerlerinde yaşayan vatandaşların işlerini kolaylaştıracak, böylece vatandaşlarda mağdur duruma düşmeden vergilerini zamanında ödeyebilecekler.

Bununla birlikte ödemeler Onikişubat Belediyesi’nin internet sitesi üzerinden hizmet veren e-belediye uygulaması aracılığıyla da yatırılabiliyor.

Sultan  AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir