OKULA YAKIN BULUNAN SOKAKLARA TRAFİK İŞARET VE LEVHALAR DİKİLDİ

Öğrencilerin okula geliş gidişlerinde trafik güvenliğini sağlamak için okul önlerindeki trafik çizgilerini ve yaya geçitlerinin boyalarını yenilerken, trafik levhası olmayan yerlerde trafik uyarı levhası konuldu.

İlçemiz Deniz Mahallesinde bulunan ve üzerinde bulunan Yüksel Acun Anadolu Lisesi, Adem Nural Anadolu Mesleki ve Teknik lisesi, Ulubatlı Hasan Ortaokulunun ulaşımını sağlayan sokağın Yaya ve araç trafiğini daha güvenli hale getirmek için eksikliği görülen trafik levhalarının İlçe Emniyet Müdürlüğünün tespit ederek ilgili kuruma bildirmesi üzerine Hatay Büyükşehir Ulaştırma daire Başkanlığı Trafik Şube Müdürlüğü Ekipleri tarafından tamamlandı.

TRAFİK ŞUBE AMİRİ HACI KARSLI “TRAFİK TABELALARI SAYESİNDE YAŞANAN TRAFİK KAZALARI EN AZA İNMESİ HEDEFLENMEKTEDİR”

Şehir merkezinde bulunan bütün okulların önlerine geçiş istikametlerine trafik işaret levhaları bırakıldı diyen Samandağ İlçe Emniyet müdürlüğünde görevli Trafik Şube amiri Hacı Karslı “Gerekli görülen okullara da giriş çıkışına trafik levhaları yerleştirdik. Okulların önüne yerleştirilen trafik panoları sayesinde yaya geçitleri ve okul önlerinde güvenliğin sağlanması planlandı. Gece ve gündüz görünür olan ve sürücülerin dikkatini çeken trafik tabelaları sayesinde yaya geçitlerinde gece ve gün içerisinde yaşanan trafik kazaları en aza inmesi hedeflenmektedir” dedi.

 

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir