”OKULA GİT YEVMİYENİ AL”

Bilindiği üzere Doğu ve güneydoğunun kanayan yarası haline gelen yaşıtları okulda iken  kendileri  pamuk tarlasında aileleri ile birlikte çalışan çocukların tarladan kurtarılması  için,  Akçakale Kaymakamlığı olarak ‘‘Okula Git Yevmiyeni Al’’ projesini hayata geçirilmiştir.
Projemiz özellikle ekonomik sıkıntı yaşayan ailelerin çocuklarını okula devamını sağlanması adına, İlçemizde  öğretmenlerimiz ile birlikte ev, ev tarla, tarla dolaşıp öğrenci ve velilerle görüşüldü. Bu görüşmeler devam edilecektir.
Kaymakamlık olarak çocukların iki ayda kazandıkları para miktarınca fakir ailelere yardımda bulunarak. Böylece hem çocuklarımız okula gidecek, hem de aileleri mağdur olmayacak.
Şuan itibariyle okula kazandırılan toplam 310 aileden, 2976 öğrenci okula kazandırıldı.

NUR YILDIRIM

NOVA MEDYA GRUP

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir