Öğrenme Zorluğu Çeken Kişilerin Ekolojik Tarım Alanında Eğitilmesi İle İlgili Avrupa Birliği Projesi Kabul Edildi

Koordinatörlüğünü Bayramiç MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nazan Arifoğlu’nun üstlendiği, Bayramiç MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Selçuk Birer ve Gıda Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Öğütcü’nün de araştırmacı olarak görev aldığı ECOGARD AB ERASMUS+ Projesi (Supporting access to training and qualification of people with disabilities through development of VET course on Ecological Vegetable Gardening based on ECVET learning outcomes) 297.097 Euro bütçeyle desteklenmeye değer bulundu. 

Toplantısı, Bulgaristan’ın Plovdiv şehrinde gerçekleştirilen proje ile öğrenme zorluğu çeken kişilerin ekolojik tarım alanında eğitilmesi, kişisel beceri ve yeteneklerin kazandırılması ve bu kişilerin iş hayatına katılmaları amaçlanırken proje kapsamında Belçika, Bulgaristan, Slovenya ve Türkiye’den araştırmacılar, 3 yıl süreyle Avrupa çapında çalışmalarını gerçekleştirecek.

Bu proje ile engelli vatandaşlarımızın tarım alanında da aktif rol almaları amaçlanırken öğrenme güçlüğü çeken kişilerin, AB ülkeleri ve Türkiye ekonomisine katma değer sağlamasının yanı sıra, sosyal hayat içerisinde özgüven kazanmaları hedefleniyor.

Sultan AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir