“NAZIM HİKMET FOTOĞRAF SERGİSİ” SANATSEVERLERLE BULUŞTU

Akdeniz Sanat Oluşumu (ASO) tarafından düzenlenen 2.Uluslararası Akdeniz Kentleri Sanat Buluşması kapsamında, Fotoğraf Sanatçısı, Şair-Yazar Yusuf Uygan’ın “Memleketimi Seviyorum” adlı Nazım Hikmet Fotoğraf Sergisi sanatseverlerle buluştu.

Defne Belediyesi Akdeniz Defne Evi’nde gerçekleşen Fotoğraf Sergisine Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Aalen Antakya Kültür Derneği Başkanı Mehmet Karasu, Antakya Gazetesi Sahibi Sinan Seyfittinoğlu, Yazar Sabahattin Yalkın ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Defne Belediyesi, Antakya Gazetesi, Türkiye Yazarlar Sendikası ve Aalen-Antakya Kültür Derneği katkılarıyla, Gassan-Atıf Seyfittinoğlu anısına gerçekleşen sergi, 2013 yılında kaybettiğimiz fotoğraf sanatçısı, şair-yazar Yusuf Uygan’ın; “Memleketimi Seviyorum” adıyla Nazım Hikmet’in siyah beyaz fotoğraflarını ‘Tire Film’ solarizasyon deneysel fotoğrafi yöntemiyle renklerle buluşturduğu fotoğraflardan oluşuyor.

Aydan Yalçın’ın sunumu ile gerçekleşen Fotoğraf Sergisi, sanatseverler için 17 Kasım Cuma gününe dek, Defne Belediyesi Akdeniz Defne Evi’nde sergilenmeye devam edecek.

TUBA AYYILDIZ

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir