Mühendislik Fak Mezunlar Buluşması Gerçekleşti BASIN BÜLTENİ

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ MEZUNLARININ 3. BÜYÜK BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİ…

Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesinin 50. Yıl etkinlikleri kapsamında Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunlarının 3. büyük buluşması, (27-28) Ekim 2017 tarihlerinde Fırat Üniversitesinde gerçekleşti.

Mezunlar, etkinlik programı kapsamında Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünü ziyaret ederek, öğrencilerle bir araya geldiler. Daha sonra Prof. Dr. Mustafa Temizer Konferans Salonunda düzenlenen programda bir araya gelen mezunlar, öğrencilik yıllarını yadederek, o günlerde yaşadıkları anıları canlandırdılar.

Programda konuşan Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Cebeci, İlk mezunlarını 1976 yılında veren Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünün yaklaşık 300 civarında mezununun bugün bir araya geldiğini belirterek, “Bu programla belki yıllardır birbirlerini görmemiş mezunlarımız, burada hasret giderecek, arkadaş ve hocalarıyla birlikte anılarını tazeleyecektir. Yıllar sonra sizlerle Elazığ’da buluşmak gerçekten çok güzel bir duygu. Hepiniz de bu duyguyu yaşıyorsunuz. Fırat Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunlarımız arasında Bürokrat, Genel Müdür, iş adamı ve kendi işlerini yürütenler var. Onların hepsi ile gurur duyuyoruz” dedi.

Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Özer ise, “Biz hocalar sizlerle gurur duyuyoruz, sizlerin de fakültenizle gurur duyduğunu düşünüyoruz. 50. yıl dönümünü kutladığımız fakültemizin, nice 50 yıllar kutlamasını diliyorum. Etkinliğe katılan değerli hocalarımıza, misafirlerimize, mezunlarımıza mutlu ve başarılı nice yıllar dilerim” dedi.

Programda konuşan eski mezunlar ise, Fırat Üniversitesinin bugün bulunduğu konum itibariyle çok mutlu olduklarını belirtirken, Fırat Üniversitesi mezunu olmaktan onur duyduklarını söylediler.

SULTAN AVCI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir