Minikler Rasülüllah (sav) Efendimizi Andı

Seyit Bilal 4-6 yaş kur’an Kursu öğrencileri “Mevlid-i Nebi Haftası “ münasebetiyle etkinlik tertip ettiler.

Sinop İl Müftülüğü Seyit Bilal 4-6 yaş Kur’an Kursu öğrencileri ‘Mevlîd-i Nebî Haftası’ etkinlikleri kapsamında Rasülüllah (sav) Efendimizi andılar.

Programa Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, Kur’an Kursu Öğreticileri, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.

Minik Kur’an Kursu Öğrencilerinin Kur’an-ı kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Sinop il Müftüsü Ali Hayri Çelik şunları söyledi. “ Cenab-ı Hak Kur’an-ı Hakim’inde buyuruyor ki “De ki: “Eğer Allah’ı seviyorsanız bana uyun ki, Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Çünkü Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.” Rasülüllah  (sav) Efendimize tabi olmak demek, onu tanımak ve onun Cenab-ı Hakk’tan getirmiş olduğu emirleri ve nehiyleri bilmek ve icabınca amel etmekle mümkündür. İşte bu yaştaki öğrencilerimize Evvela Rasülüllah (sav) Efendimizi tanıtıp onların gönlüne nakş etmeye çalışıyoruz. İnsan sevdiği kişinin sözünü tutar. Çocuklarımız Rasülüllah (sav) efendimize olan sevgilerinin tezahürü olarak bu programı icra ettiler. Bu programda emekleri geçen başta Kur’an kursu öğreticilerimize, Öğrencilerimize  ve güzel programda bizleri yalnız bırakmayan siz değerli velilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’in konuşmasının akabinde program Salavât-ı şerifelerle devam etti. Seyit Bilal 4-6 yaş Kur’an kursu öğrencilerinin okudukları ilahi, şiir, Peygamberimizin hayatından kesitler, hadis sunusu ve dini bilgilerle izleyenlere duygu dolu anlar yaşattılar.

Haber:Ahmet ERMİŞ

HAİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir