MİDYAT’TA 4 BİN KİTAP KAPASİTELİ KÜTÜPHANE AÇILDI

MİDYAT’TA 4 BİN KİTAP KAPASİTELİ KÜTÜPHANE AÇILDI

Mardin’in Midyat ilçesinde 4 bin kitap kapasiteli ve etüt merkezi olarak da kullanılacak olan kütüphane dualarla açıldı.

İlçenin Şenköy Mahallesi Şenköy 75’inci Yıl Cumhuriyet Ortaokulu bünyesinde hizmet verecek olan kütüphanenin mahalle halkına da hizmet vermesi amaçlanıyor.

Kütüphanenin açılışının ardından açıklamalarda bulunan Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay, kütüphanenin mahalle için büyük bir ihtiyaç olduğunu söyledi.

Kütüphanenin açılması için katkı sağlayan ve emek veren herkese teşekkür eden Altay, “Bu beldede yetişen çocuklarımızın kütüphaneden istifade ederek yetişmeleri, vatanına, milletine hayırlı bir evlat olmaları en büyük arzumuzdur. Bu beldemizde kütüphaneye ciddi bir ihtiyaç vardı. Evet, okullarımızda küçük çaplı kütüphanelerimiz vardı. Fakat bu kadar kitap sayısı bol ve aynı zamanda çocuklarımızın kendi kendine ders çalışabilecekleri bir ortam yoktu. Bu vesileyle birçok ihtiyacı karşılayabilecek bir alan tesis edilmiş oldu.” dedi.

Şenköy 75’inci Yıl Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü İzzettin Cemiloğlu da , “Kütüphanemizde yaklaşık 4 bin kitap bulunmaktadır. Tabi bu kütüphaneyi oluştururken çok değerli ağabeylerimiz, arkadaşlarımız destekte bulundular. Okulumuz bünyesinde kurulan kütüphane etüt salonu olarak da açıldı. Kütüphanemiz sadece öğrencilerimiz için değil, Şenköy beldemizde bulunan bütün vatandaşlara hitap edecek şekilde dizayn edildi. Kitaplarımız mevcut, katkı sunanlara çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kütüphaneyi yaptıran Jandarma Onbaşı Salih Albayrak’ın babası Mehmet Albayrak ise oğlunun ismini taşıyan kütüphanenin açılışını yaptıkları için çok mutlu olduğunu belirtti.

Kütüphaneye 2010 yılında Diyarbakır’ın Silvan ilçesindeki Bağdere jandarma karakoluna PKK tarafından düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Onbaşı Salih Albayrak’ın ismi verildi.

Törene, Midyat Kaymakamı Tekin Dündar, Garnizon Komutanı Albay Türker Tuna, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Başsavcı Burak Olgun, Midyat İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kalender Ünal, Midyat İlçe Emniyet Müdürü Bolkar Bostancı, Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay, Ak Parti Midyat İlçe Başkanı Atilla Yarış, Eğitim Bir Sen Midyat Temsilcisi Hüseyin Yücel, Şenköy 75’inci Yıl Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü İzzetin Cemiloğlu, Salih Albayrak’ın babası Mehmet ve annesi Asiye Albayrak ile vatandaşlar katıldı.

Midyat Belediyesi

EBRU BEKEN DİNÇEL

Nova Medya Grup Başkanı

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir