Mezitli’nin zirvesine Atatürk anıtı

Mezitli Belediyesi, kırsal bölgede bulunan Fındıkpınarı Yaylası girişine şaha kalkmış at üzerinde Atatürk anıtı yerleştirdi. Mini bir tepenin üzerine yapılan Atatürk anıtı bölgenin atmosferini değiştirirken, görsel bir şölen sunuyor.

Atatürk sevgisini arttırmak amacıyla çeşitli girişimlerde bulunan Mezitli Belediyesi, Türkiye gündemine ses getiren bu girişimlerine bir yenisini ekledi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Mezitli merkeze yaklaşık 34 kilometre uzaklıkta olan Fındıkpınarı Yaylasına şaha kalkmış Atatürk anıtı yerleştirdi. Mini bir tepenin üzerine yapılan Atatürk anıtı, bölgenin atmosferini değiştirirken, görsel bir şölen sunuyor.

ATATÜRK SEVGİSİNİ ARTTIRIYORUZ

Mezitli’yi güzelleştirmek ve Atatürk sevgisini arttırmak amacıyla çalışmalarını kararlılıkla sürdüklerini belirten Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Yaptığımız çalışmalarla ilçemize değer katıyor, her geçen gün daha da güzelleştiriyoruz. Bunun yanında ilçemizde Atatürk sevgisini arttırmak amacıyla çeşitli birçok girişimde bulunduk. Bu girişimlerimizle Türkiye gündemine oturan çalışmalara imza attık. Kararlılıkla ilerlediğimiz bu yolda halkımızın mutlu olması için gerekli tüm çabayı sarf ediyoruz” dedi.

MEZİTLİ ATATÜRKÇÜ İNSANLARIN YAŞADIĞI BİR KENT

Başkan Tarhan şöyle devam etti; “Yaz aylarında Mersin’in en çok ziyaret edilen yaylalarından birisi olan Fındıkpınarı yaylamıza yaptığımız hizmetlerle bölgenin yapısını değiştirdik. Mezitli’nin çağdaş, aydın ve Atatürkçü insanların yaşadığı bir kent olduğunu biliyoruz. Bu nedenle ilçemizin birçok yerine Atatürk sevgisini arttırmak amacıyla çeşitli dokunuşlarda bulunduk. Ayrıca Fındıkpınarı yaylası girişine şaha kalkmış Atatürk anıtı yaptık.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir