Mezitli’den sınır ötesi yardım

Mezitli Belediyesi, geçtiğimiz gün Irak-İran sınırında meydana gelen 7.3 büyüklüğündeki depremden olumsuz etkilenen çocuk ve kadınlara kıyafet yardımında bulundu.

Irak-İran sınırında yaşanan deprem felaketi sonrası zarar gören vatandaşlar yaralarını sarmaya çalışıyor. Bölgede yaşanan felaket nedeniyle olumsuz etkilenen vatandaşlara Mezitli Belediyesi yardım elini uzattı. Mezitli Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı depoda bulunan sıfır kıyafetler, belediye personelleri tarafından paketlenerek hazır hale getirildi. Hazırlanan paketler, yardım tırına yüklenip depremzedelere ulaştırılmak üzere yola çıktı.

DOĞAL AFETLER İNSANLIK DRAMIDIR

Daha önce yaşanan bu tür doğal afetlerde şefkat elini uzatmayı ihmal etmeyen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, doğal afetlerin insanlık dramı olduğunu ifade etti. Depremlerde duyulan acının derin olduğunu ve bu tür olaylarda belediye olarak tüm gayreti gösterdiklerini dile getiren Başkan Tarhan, “Yaşanan doğal afetlerde insanların dayanışma içerisinde olması gerekiyor. Belediye olarak da duyarsız kalmamız mümkün değil. Bu nedenle Irak-İran sınırında yaşanan depremde kadın ve çocuklara kıyafet yardımında bulunduk.  Yaşanan depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum” şeklinde açıklama yaptı. 

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir