Mezitli Belediyesi Cemilli’ye piknik alanı yapıyor

Sosyal ve kültürel çalışmalarla adından söz ettiren Mezitli Belediyesi, vatandaşların yoğun talebi üzerine Cemilli Mahallesi’nde piknik alanı oluşturuyor. 5 dönüm arazi üzerinde yapılacak piknik alanında her türlü altyapı imkânının yanı sıra çeşitli kültürel mekânlarda bulunacak.

Mezitli Belediyesi, Cemilli Mahallesi’ne piknik alanı yapıyor. Yoğun talep üzerine Hazine’den alınan 5 dönüm arazi üzerinde yapılacak olan piknik alanında otopark, tuvalet gibi çok farklı imkânlardan vatandaşlar ücretsiz olarak yararlanabilecekler. Piknik alanının yapılacağı Cemilli Mahallesi’nde inceleme gezisinde bulunan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Başkan yardımcısı Osman Günay’dan bilgi aldı.

VATANDAŞLARIMIZIN İHTİYAÇ DUYDUĞU EKSİKLİKLERİ GİDERİYORUZ

Piknik alanıyla ilgili kısa bir açıklama yapan Mezitli Belediye Bakanı Neşet Tarhan; “Bu hizmetleri yaparken kent merkezine dönük yatırımlarımız gibi kırsal alanda da önemli ölçüde yatırımlarımız var. Mezitli ve Mersin yazı uzun sıcağı fazla bir bölge ekonomik durumu iyi olanlar yazlığa yaylaya gidiyor. Ekonomik gücü olmayanlar için piknik alanına ihtiyaç vardı. Varsa bile ücretli oluyor. Biz kamu hizmeti üretiyoruz ve en küçük maddi imkânlara sahip insanlarımızı da düşünmek durumundayız. Cemilli Mahallesi’nde hazine arazisine ait 5 dönümlük bir araziyi bedelini ödeyerek satın aldık. Mersin manzarası eşliğinde vatandaşların piknik yapabilecekleri temiz hava alabilecekleri bir yer yapacağız. Otopark alanıyla suyu tuvaleti ve her türlü altyapı hizmetini sunacağız. Vatandaşın ihtiyaç duyduğu büyük bir eksikliği gidermiş olacağız. Halkımız bize güveniyor ve bu toplumsal güvenin karşılığını bu tür hizmetlerle karşılaştırmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

HALİL İBRAHİM DİNCEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir