Mezitli Belediyesi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakımevine Yoğun İlgi

Mezitli Belediyesi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakımevinde 2017-2018 eğitim yılı kayıtları başladı.

Mezitli Belediyesi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakımevinde 2017-2018 eğitim yılı kayıtları başladı. Velilerin yoğun ilgi gösterdiği bakımevinin kapasitesini 160’tan 180’e çıkardıklarını belirten Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, buna rağmen çok büyük ilgi olduğunu söyledi.

Farklı eğitim anlayışı ve sosyal aktiviteleri ile dikkat çeken, geçen yıl açılan Mezitli Belediyesi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakımevinde ön kayıtların alındığı ilk gününe veliler yoğun ilgi gösterdi. Gösterilen ilgiden dolayı yaşadığı memnuniyeti dile getiren Bakımevi Müdürü Nezaket Aktaş, yoğun talebi karşılayabilmek adına bu yıl ek bir bölüm daha açılarak, kapasitenin artırılacağını ifade etti. Buna rağmen başvurular arasında belirlenen önceliklere göre seçim yapmak zorunda kaldıklarını kaydeden Aktaş, ön kayıtların hafta sonuna kadar alınacağını bildirdi.

“Kapasiteyi artırdık ama yetmiyor”

Yoğun talep üzerine Mezitli Belediyesi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakımevi’nde kayıt yaparken belirli kriterleri gözettikleri bilgisini veren Başkan Neşet Tarhan ise “Yoğun talep üzerine belirli düzenlemelere gittik. Geçtiğimiz yıl 160 olan kapasiteyi 180’e çıkardık. Buna rağmen çok büyük bir ilgi var. Her talebe cevap vermeyeceğimiz için biz de belirli kriterler belirledik. Önceliği belediyemizin çalışanlarının çocuklarına verdik” dedi.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir