MEHMET ÖĞRETMENİN ÇAĞRISI YANITSIZ KALMADI

Büyükşehir’den Mehmet öğretmene anlamı hediye

Anamur’da bir köy okulu olan Çeltikçi İlkokulu’nda özel eğitim öğrencileri için oluşturduğu sınıf ve uyguladığı eğitim yöntemleriyle Türkiye’nin gündemine oturan öğretmen Mehmet Satar’ın okul bahçesine istediği oyun parkı çağrısına Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden yanıt geldi. Büyükşehir Belediyesi, Başkan Kocamaz’ın talimatıyla eğitim verdiği okula çocuk parkı yapılmasını isteyen Mehmet öğretmenin okuluna tam teşekküllü bir oyun parkı hediye etti.

Sosyal medyadan çağrı yapmıştı

Anamur Çeltikçi İlkokulu’nda öğretmenlik yapan Mehmet Satar, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda öğrencileri için okul bahçesine bir çocuk oyun parkı yapılmasını istediğini ifade etti.

Yaptığı paylaşımda, “Bizler bu memlekete borcumuzu ödemek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Ama birçok yetkili makama başvurmamıza rağmen öğrencilerimizin en büyük ihtiyacı olan bir çocuk parkını yaptıramadık. Yetkili ve sorumlulardan Öğretmenler Günü Hediyesi olarak öğrencilerimize çocuk parkı istiyorum… Duyarlı yöneticilerin sesimize ses vereceğini ümit ediyorum” ifadelerine yer veren Mehmet öğretmenin çağrısına yanıt gecikmedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın talimatlarıyla Büyükşehir Belediyesi ekipleri, tarafından 24 Kasım Öğretmen Günü’nde okul bahçesinde oyun parkının kurulumuna başlandı.

Öğretmenler Günü’nü yeni oyun parkında kutlayacaklar

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan parkın içerisinde salıncaklardan, kaydıraklara ve tahterevallilere kadar her çocuğun hayallerini süsleyen oyun alanları yer alıyor.

Belediye ekipleri, oyun parkını bir gün gibi kısa bir sürede tamamladı. Çocukların meraklı bakışları içerisinde tamamlanan park, Anamur Çeltikçi İlkokulu öğrencilerine ve Mehmet öğretmene hediye edildi.

Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı jest karşısında mutluluğunu yine sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla ifade eden Mehmet Öğretmen, “Öğretmenler Günü hediyesini aldım. Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a ve Mersin Büyükşehir Belediyesi yetkililerine çok çok teşekkür ediyorum” diyerek bu müjdeli haberi duyurdu.

Mehmet öğretmenin çifte mutluluğu

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kendisine yaptığı oyun parkı jesti ile Mehmet öğretmenin yaşadığı mutluluk, kızı Begüm’ün dünyaya gözlerini açmasıyla birlikte ikiye katlandı.

Oyun parkının yapıldığı sırada kendisi gibi öğretmen olan eşi Damla Satar ile birlikte küçük kızları Begüm’ün doğumu için İstanbul’da bulunan Mehmet öğretmen, duygusal bir video yayınlayarak, çifte mutluluk yaşadığını söyledi. Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden Satar, “Benim çağrıma koca yürekli bir insan olan Burhanettin Kocamaz ses verdi. Hemen ilgili daire başkanları bana ulaştı ve ekiplerini alana sevk ederek parkı en kısa sürede yapacaklarını söylediler. Gece saatlerinde başladıkları çalışmaları tamamlayarak, Öğretmenler Günü’ne bu parkı yetiştirdiler. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a, daire başkanlarımıza ve tüm personele bana bu mutluluğu yaşattıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

Halil İbrahim DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir