MEHMET BEY MAHALLESİ’NE YENİ PARK

Karaman Belediyesi Mehmet Bey Mahallesi’ne içerisinde oyun grupları ve fitness aletlerinin yer aldığı yeni park alanı yapıyor.
Karaman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, park yenileme çalışmaları ve yeni park alanları inşa etmeye devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Mehmet Bey Mahallesi’nde semt spor sahalarının bulunduğu arazide yeni bir parkın temelini attı. İçerisinde çocuk oyun alanı, aletli kondisyon alanı, yürüyüş yolu, otopark, oturma grupları ve kamelyaların yer alacağı park, semt spor sahalarıyla birlikte 6000 m² alana sahip olacak. Bir süre önce Alparslan Türkeş Parkı’nda başlatılan tadilat çalışmaları da son aşamaya geldi. Park baştan aşağı yenilenirken, yeşil alan kısımlarında yapılan çimleme çalışmasının ardından Alparslan Türkeş Parkı tekrar hizmete açılacak.
Karaman’da ki Yeşil Alan 1 Milyon 150 Bin m²’ye Ulaştı
Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, bir yandan yeni parklar yaparken bir yandan da mevcut parkları vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerine göre yenilediklerini belirterek: “Son yıllarda hayata geçirdiğimiz sosyal tesis ve yeşil alan projeleri ile Karaman’daki yeşil alan miktarını yaklaşık 1 milyon 150 bin m²’ye çıkarttık. Buna rağmen şehrimizi yeşillendirmek, daha modern ve yaşanılabilir bir kent oluşturmak için ihtiyaç duyulan bölgelerde yeni park alanları oluşturmaya, mevcut parklarda da yenileme çalışmaları yaparak daha estetik hale getirmeye devam ediyoruz. Halkımıza ferah mekânlar sunmak ve görsel açıdan güzellikleri tattırmak amacıyla çalışmalarımız devam edecek” dedi.
 

 

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir