MASAL ŞATOSU’NDA CAMDAN HAYALLER

Birbirinden renkli ve öğretici atölye çalışmalarıyla Eskişehirli çocukların kendi hayal dünyalarını keşfetmelerini sağlayan Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu’nda aralık ayı atölyeleri devam ediyor. Hafta sonu düzenlenen atölyede çocuklar cam kavanozlar içine kendi hayal dünyalarında yarattıkları bir ortamı resmettiler.
Eğlenceli olduğu kadar öğretici ve anlamlı içeriklerle birbirinden özel etkinlikler düzenlemeyi sürdüren Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu, aralık ayı programında bu hafta günümüz çocuklarını cep telefonu ve internet aracılığıyla girdikleri ve hayal dünyalarını sınırlayan sanal ortamlardan çekip hayal güçlerinin farkına varmalarını sağlayacak Camdan Hayaller Atölyesi düzenledi. Kış mevsimine geçiş ile birlikte sokak hayvanlarının beslenme ve barınma konusunda yaşadığı zorluklara dikkat çekmek isteyen eğitmenler, atölyede çocukların kendi hayal dünyalarında hayvanları da düşünerek yarattıkları bir ortamı cam kavanozlar içine resmetmesini sağladı. Birlikte yaşadığımız dünyada hayvanlar ve insanlar arasındaki iletişimin çok önemli olduğunu ve yaşam şartları zorlaşan hayvanları önemsemek gerektiğini anlayan çocuklar yaratıcılıklarını el emeği ile birleştirerek birbirinden güzel hayaller ürettiler.
Aralık ayı programı çerçevesinde atölyeler, masal anlatımı ve oda müziği etkinliklerinin devam edeceğini belirten Masal Şatosu yetkilileri, etkinlikler hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için kendilerine 0222 300 00 15-16 numaralı telefonlardan ulaşılabileceğini ifade ettiler.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir