Kuyumculuk Sektöründe Stüdyo Tasarımcılığı

Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu tarafından “Kuyumculuk Sektöründe Stüdyo Tasarımcılığı” konulu söyleşi  düzenlendi. 2007 yılında üniversitemizden mezun olan Takı Tasarımcısı Derya Alantor Aslan’ın konuşmacı olduğu söyleşi, 1 Aralık Cuma günü gerçekleşti.

Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe; Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu Müdürü Prof. Zeki Umay ile öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Takı Tasarımcısı Derya Alantor Aslan, deneyimlerini öğrencilerle paylaşarak 10 yıldır içinde bulunduğu sektörün gelişimi hakkında bilgi verdi. Konuşmasında öğrencilere seslenen Aslan, “Üniversiteden bu yana sürekli çizerdim, çalışırdım. Siz de bu işi yapmak istiyorsanız sürekli çalışın. Bol bol fuar gezin” diyerek tavsiyelerde bulundu.

Yaptığı çalışmalardan örnekler sunan Aslan, söyleşi sonrası öğrencilerle bir atölye gerçekleştirdi.

SULTAN AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir