KUYUMCU ESNAFININ BELEDİYEMİZDEN YARDIM TALEBİ

Viranşehir’de bir grup kuyumcu esnafı  Belediyemizi ziyaret ederek, DEDAŞ kazılarından dolayı mağdur olduklarını belirtip Belediye Başkan Yardımcımız Halaf Kete’ den yardım talebinde bulundu.

Yaklaşık 25 kişiden oluşan Kuyumcu esnafı sabah saatlerinde , Belediye Başkan Yardımcımız Halaf Kete’yi makamında ziyaret etti.

DEDAŞ’ın yer altı şebekesi için kazdığı kazılardan dolayı duydukları rahatsızlığı dile getiren Esnaflar Belediye Başkan Yardımcımız Kete’den aracı olarak mağduriyetlerini yetkililere iletmesi talebinde bulundular.

Belediye Başkan Yardımcımız Kete, “ DEDAŞ’ın kazdığı kazıların kapatılmasının ilçe Belediyesinin çalışma alanına girmediğini hatırlatarak, ilçe genelinde birçok ekiple dedaş ve doğalgaz altyapı  kazı çalışmalarının ardından bakım onarım ve temizleme çalışmaları yaptıklarını dile getirip, esnafın ve ilçe halkının mağduriyet yaşamaması adına ellerinden geleni yaparak çalışmalara aralıksız devam edeceklerini  ” belirtti.

Kuyumcu esnafları da kendileriyle yakından ilgilenen ve taleplerini Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Dedaş yetkililerine telefonla ileten Belediye Başkan Yardımcımız Halaf Kete’ye teşekkür ederek belediyeden ayrıldılar.

EBRU BEKEN

NOVA  MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir