KULTURUMUZDE ALEVILIK

Çukurova ve Havalisi Yörük Türkmen Dernekleri Federasyonu, ‘Kültürümüzde Alevilik’ konulu konferansta İstanbul Esenyurt Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdülkadir Sezgin’i Adanalılarla buluşturacak. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle organize edilen konferans 25 Kasım cumartesi günü saat 14.00’da Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilecek.
Çukurova Havalisi ve Yörük Türkmen Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Demir, “Kültürümüzde Alevilik konulu konferansımızda, ülkemizin kıymetli akademisyenlerimizden Sayın Abdülkadir Sezgin, çok değerli bilgilendirme ve değerlendirmelerde bulunacak. Bu etkinliğimize tüm Adanalı hemşehrilerimizi davet ediyoruz. Bu organizasyonumuzun gerçekleşmesine büyük destek veren Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü’ye şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

NUR YILDIRIM

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir