Konya Çocuk Festivali On Binlerce Çocuğu Ağırlıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da katkıları ile düzenlenen Konya Çocuk Film Festivali başladı.

Çocuk Dostu Şehir Projesi kapsamında binlerce çocuğun ve ailelerin katılımı ile gerçekleşen açılışta konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Büyükşehir Belediyesi’nin çocuklara yönelik çok sayıda projeyi hayata geçirdiğini belirterek, özellikle çocukları sabah namazına teşvik eden Güle Oynaya Camiye Gel projesi dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti. Geçen sene Selçuklu’da hayata geçirilen projenin bu sene Büyükşehir sınırları içinde tüm Konya’ya yayıldığını kaydeden Sorgun, “Geçtiğimiz sene iyi bir tohum atıldı. İnşallah bu hayırlı tohum önümüzdeki sene bütün Türkiye’de yeşerir. Önemli olan hayırlı bir hizmete öncülük etmek” dedi.

Konuşmasında, Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla TRT’de yayınlanan Emiray Çizgi Filmi’nin önemine de değinen Sorgun, çocukların doyasıya eğleneceği bir festival olmasını temennisinde bulunarak, festivalin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

BİZİM HİZMET ÖNCELİĞİMİZ ÇOCUKLAR, GENÇLER VE KADINLAR

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, bu sene yaz döneminin çok renkli ve cıvıl cıvıl geçtiğini ifade ederek, hem camilerin hem okulların hem GENÇ KOMEK Yaz Okulu’nun hem de Bilgehanelerin çocuk cıvıltılarıyla dolu olduğunu vurguladı. Başkan Altay, “Tüm çocuklarımıza ve projelerimize katılan velilerimize teşekkür ediyorum. Özellikle ‘Güle Oynaya Camiye Gel’ projemiz düşündüğümüzün çok üzerinde bir etki oluşturdu. Tüm çocuklarımız koşarak camilerimizi dolduruyor. Velilerimiz de onlarla birlikte cami cemaatimize dahil oldu. Onun için hepinize teşekkür ediyoruz. Okullarımızda 55 yüzme havuzumuza 40 binden fazla çocuğumuz kayıtlı. Yine GENÇ KOMEK’imizde 20 bine yakın çocuğumuz hem din eğitimi hem de değerler eğitimiyle birlikte spor etkinliğine katılıyor. Bilgehanelerimiz çocuklarımıza mahallelerde hizmet vermeye devam ediyor. Bizim hizmet önceliğimiz çocuklar, gençler ve kadınlar. Bu projeleri yürütmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz” dedi.

Festival süresince çocukların çok eğlenceli dakikalar geçireceğini kaydeden Başkan Altay, “Farklı stantlarda çok güzel etkinliklerimiz devam ediyor olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLARIMIZ HEM EĞLENİYOR HEM ÖĞRENİYOR

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı da Konya’da bu yaz döneminin çocuklar için çok eğlenceli geçtiğini, çocukların hem eğlenip hem de öğrenmesi için birçok yeni projeyle birlikte ufuklarının geliştiğini ifade ederek, “Çocuklar bizim her şeyimiz. Onlar için ne yapsak azdır. Hem yaz döneminde hem kış döneminde onlarla ilgili çok değişik faaliyetleri yaparak gelişimlerine katkıda bulunmak bizim vazifemiz. Bunun için de elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından protokol mensupları ve çocukların katılımı ile Konya Çocuk Film Festivali’nin açılışı gerçekleştirildi.

TÜRKİYE’NİN EN EĞLENCELİ ÇOCUK FESTİVALİ

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Konya Çocuk Film Festivalinde çizgi film karakterleri Emiray, Niloya, Harika Kanatlar, Elif’in Düşleri ve Heidi Tiyatrosu, çok sayıda ücretsiz film gösterimi, bilim gösterileri, atölye çalışmaları, yazar buluşmaları, yarışmalar, animasyon atölyesi, ücretsiz sinema ve lunapark biletleri, çocuk oyunları, çok sayıda sürpriz hediye ve ikramlar yer alıyor.

M1 Konya Alışveriş Merkezi ve Avşar Sinema Salonlarında gerçekleştirilen festival, 22 Temmuz Pazar akşamına kadar 11.00-22.00 saatleri arası misafirlerini ağırlayacak.

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir