KIZILTEPE İLÇE MERKEZİNİN YOL SORUNU BİTİYOR

Mardin Büyükşehir Belediyesi şehir merkezi ve ilçelerde yol çalışmalarını sürdürüyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi şehir merkezi ve ilçelerde yol çalışmalarını sürdürüyor. Mardin’in Artuklu ilçesinde Battı Çıktı projesinde sona yaklaşılırken Kızıltepe ilçesinde alt yapı çalışması tamamlanan yollarda asfaltlama başladı.

Kırsal mahallelerin yollarının şehir merkezleri gibi olması hedefiyle asfaltsız Mardin yolu kalmaması için süren çalışmalar kapsamında, Mardin’in nüfusu olarak en büyük ilçesi olan Kızıltepe ilçesinde ana caddelerin iyileştirilmesi ve beklentileri karşılayan bir yapıda olması için çalışmalar başladı. Kızıltepe ilçesinde Mardin, Eski Hastane, Adnan Menderes, 806. Cadde ve Şanlıurfa caddesinde yaklaşık 3.5 kilometrelik yol çalışmasına start verilirken, çalışmaların kısa sürede bitirilmesi hedefleniyor. Konu hakkında bilgi veren Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mustafa Yaman, “Şehrimizin sorunlarını biliyor ve çözüm üretiyoruz. Mardin’de görevde olduğumuz zaman diliminde birçok konuda başarılı işlere imza attık. İlimizin her metrekaresine kaliteli ve hemşerilerimizin istediği hizmetleri ulaştırmak için çaba verdik. Alt yapı ve üst yapıda yaptığımız çalışmalar ile şehrimizin sorunlarını bitirmekle beraber, sosyal sorumluluk çalışmalarımız ile gönüllere dokunduk. İlimizde yol konusunda da önemli rakamlara ulaştık. Daha önceki dönemde neredeyse hiç yol yapılmamasına karşın kırsal mahallelerimizi ulaşılması rekor rakamlar ile beton asfalt ile tanıştırdık. İl ve ilçe merkezlerimizde de sorunları bitirmek adına gerekli çalışmaları hassasiyet ile sürdürüyoruz” dedi.

Kızıltepe ilçesinin beklentileri arasında yer alan yol çalışmalarına başladıklarını aktaran Yaman, “İlçemizin ana arter olarak önemli caddeleri söz konusudur. Gerek sosyal yaşam, gerek ilçe ekonomisi gerekse trafik bakımından bu caddeler önemli bir yer tutmaktadır. Biz bu caddelerde yapılan doğalgaz çalışmalarının akabinde, asfalt çalışmalarına başladık. An itibariyle Mardin Caddesi, Eski Hastane Caddesi, Adnan Menderes, 806. Cadde ve Şanlıurfa Caddesi’nde yaklaşık 3.5 kilometrelik yolun modern ve kaliteli yollar ile tanışması için ekiplerimi fedakarca çalışmaktadır. Kısa zaman diliminde bitireceğimiz çalışma ile Kızıltepe halkımızın en büyük isteklerinden birisi bitmiş olacak” diye konuştu.

Yaman, Artuklu’da da yol ve trafik sıkıntısında sona yaklaşıldığını aktarırken, Kızıltepe Kavşağı Battı Çıktı Projesinin de bitmek üzere olduğunu ve çalışmanın tamamen bitmesiyle özlenilen yollara kavuşulacağını sözlerine ekledi.

 

EBRU BEKEN

NOVA  MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir