Kızıldağ’daki güreş şölenine ücretsiz otobüs

Adana Büyükşehir Belediyesi, 5 Ağustos Pazar günü saat 07.00-09.00 arasında İstasyon Meydanı’ndan Kızıldağ Yaylası’na seferler düzenleyecek.

Kızıldağ’daki güreş şölenine ücretsiz otobüs

Adana Büyükşehir Belediyesi, Karaisalı’nın Kızıldağ Yaylası’nda 5 Ağustos günü gerçekleştirilecek 533. Kızıldağ Karakucak Güreşleri için ücretsiz otobüs seferleri düzenleyecek.  1666 rakımlı Kızıldağ Yaylası’ndaki cihan pehlivanlarının mücadelesini izlemek isteyen Adanalılar için Pazar günü saat 07.00-09.00 arasında İstasyon Meydanı’ndan otobüsler hareket edecek.
BAŞKAN SÖZLÜ’DEN DAVET 
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Türk güreşine damga vuran pehlivanların mücadele vereceği 533. Kızıldağ Karakucak Güreşleri’ne tüm hemşehrilerini davet edip, belediye otobüslerinin ücretsiz ulaşım sağlayacağını duyurdu. Başkan Hüseyin Sözlü’nün talimatlarına göre planlama yapan Ulaşım Daire Başkanlığı, 5 Ağustos günü gerçekleştirilecek Türkiye’nin en büyük karakucak güreş etkinliğini izlemek isteyen vatandaşlar için çok sayıda otobüs tahsis etti. Belediye otobüslerinin pazar günü saat 07.00-09.00 saatleri arasında merkez Seyhan ilçesindeki İstasyon Meydanı’ndan Kızıldağ yaylasına hareket edeceği belirtildi.  Ücretsiz toplu taşıma hizmeti güreşlerin sona ermesinin ardından Adana yönünde devam edecek.
KIZILDAĞ’DA HEYECAN FIRTINASI
Adana Büyükşehir Belediyesi ile Karaisalı Belediyesi’nin işbirliğinde organize edilen 533. Kızıldağ Karakucak Güreşleri, saat 10.00’da başlayacak. 950 güreşçinin katılımının beklendiği dev güreş etkinliği Büyükler, Yıldızlar ve Minikler kategorilerinde 29 sıklette yapılacak. Toplam 71 bin lira para ödülünün dağıtılacağı güreşlerde başpehlivanlığı kazanan sporcu, 10 bin lira para ödülünün sahibi olacak. Başpehlivan, para ödülünün yanı sıra 1 kilo ağırlığında 22 ayar altın kemeri de beline takacak.

EBRU BEKEN

NOVA  MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir