KIRGIZİSTAN CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİSİNDEN BAŞKAN ÇAKIR’A ZİYARET

Malatya Uluslararası Film Festivali kapanış programına katılmak üzere Malatya’ya gelen Kırgızistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi İbragim Dzhunusov, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret etti.

Malatya’da olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Büyükelçi İbragim Dzhunusov, “Malatya ile Kırgızistan’ın Batken şehri kardeş şehirler. İnşallah bu kardeşliğimiz her zaman devam eder. Kırgızların hepsi Türkleri çok severler. Biz Türklerle beraber 86 milyonuz. Bizi ağırladığınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Kırgızistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi İbragim Dzhunusov’u ağırlamaktan onur duyduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise Kırgızistan’ın Türkiye’nin dost ve kardeş ülkesi olduğunu belirterek, “Ülkeler arasındaki ilişkilerin gelişmesi, kardeşliğimizin pekişmesi anlamında bu ziyaretler çok önemli. Büyükelçimiz Malatya’mızı çok iyi tanıyor. Elçinin var olma temelleri ülkeler arasındaki ilişkileri ekonomik, sosyal ve siyasal manada daha iyi boyutlara getirmektir. Ziyaretlerinden dolayı sayın büyükelçimize teşekkür ediyorum” dedi.

Kırgızistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi İbragim Dzhunusov Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a kalpak ve koyun derisinden yapılmış satranç takımı hediye ederken, Başkan Çakır da Büyükelçi Dzhunusov’a kayısı tepsisi hediye etti.

Sultan AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir