Kepez Belediyesi 49. Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri Kıran Kırana Geçti

Kepez Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği ata sporumuz yağlı pehlivan güreşleri bu sene 49.su gerçekleştirildi.

Kıran kırana geçen güreşlere, halkın ilgisi yoğundu. Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk MUTAN açıklamasında, halk plajının yan tarafına yeni yapılan çim alanda akşam güreşleri düzenlemeyi düşünüyoruz meclis üyelerimde bu konuda destek veriyor, inşallah seneye akşam güreşlerimiz gerçekleştireceğiz dedi. Sabah 11:00’de başlayan müsabakalar akşam 19:30’a kadar devam etti. Finalde Ekrem YAVUZ’u eleyen Recep KARA, 49. Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin başpehlivanı oldu. Bu yıl ki Güreş ağası Yahsen KORKMAZ, 50. Yılın ağalığını da elde ederek, 6 yılında 2. Altın Kemeri almaya hak kazanacak. Kepez Belediye Başkanı, ” Ata sporumuzu yaşatmak, gelecek nesillere aktarmak ve güreş severlere er meydanı heyecanını yaşatmak üzere bu yıl 49’sunu düzenlediğimiz Güreşlere katılan Baş Pehlivanlarımıza, konuklarımıza, vatandaşlarımıza ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum Ata sporumuzu yaşatmaya devam edeceğiz. Sağolun, varolun” dedi. Güreşçilere kupa takdimi ile yağlı pehlivan güreşi son buldu.

Sabiha BAŞARAN

Sabiha Başaran

Çapanoğlu Medya Grup’un Yerel Yönetim Asistanı olana Sayın BAŞARAN 01 Ocak 1991 Mut/MERSİN doğumludur. Gaziantep Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji bölümü mezunu ve Gaziantep Üniversitesi’n de formasyonunu tamamlayarak Biyoloji öğretmeni olmuştur. Çapanoğlu medya grup'ta iş yaşantısına devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir