Kent Konseyi Gençlik Korosu

MALATYA BÜYÜKŞEHİR KENT KONSEYİ GENÇLİK TİYATROSU’NUN AMACI VE KATILIM KOŞULLARI

1-) TİYATROMUZ; GÖNÜLLÜLÜK İLKESİNE DAYALI OLARAK FAALİYET GÖSTEREN AMATÖR BİR ORGANİZASYONDUR. TİYATROMUZUN AMACI; İLİMİZDE TİYATRO SANATINA OLAN İLGİYİ ARTTIRMAK, GENÇLERİN TİYATRO EĞİTİMİNE DAHA KOLAY ULAŞMASINI SAĞLAMAK VE TOPLUMSAL SORUNLARI YAPICI BİR DİLLE İZLEYİCİYE YANSITARAK, FARKINDALIK OLUŞTURMAKTIR.

2-) TİYATROMUZDA GÖREV ALACAK GENÇLERİN YAŞ ARALIĞI; 15 – 23 ‘DİR. 18 YAŞINDAN KÜÇÜK KATILIMCILARIN, AİLELERİNDEN MUVAFFAKATNAME GETİRMESİ ZORUNLUDUR.

3-) TİYATROMUZDA GÖREV ALMAK İÇİN, DÜZENLEDİĞİMİZ YETENEK SINAVINDA BAŞARILI OLMAK GEREKMEKTEDİR. KENT KONSEYİMİZ, SÖZ KONUSU SINAVIN İÇERİĞİNİ OLUŞTURMAK VE SINAVDA YER ALACAK JÜRİ ÜYELERİNİ BELİRLEMEK ÜZERE, MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU (MBŞT) İLE ORTAK ÇALIŞACAKTIR.

4-) YETENEK SINAVINI GEÇEN KATILIMCILARA, SÜRESİ 2 AYDAN AZ OLMAMAK VE 6 AYI GEÇMEMEK ÜZERE TEMEL OYUNCULUK EĞİTİMİ VERİLECEKTİR. BU EĞİTİM SÜRECİ MBŞT İLE KORDİNASYON İÇİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. ÇALIŞMA VE PROVALAR, MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SANAT MERKEZİNDE YAPILACAKTIR.

5-) MALATYA BÜYÜKŞEHİR KENT KONSEYİ, TİYATROMUZA KATILMAYA HAK KAZANAN GENÇLERE; HİÇBİR SURETTE İŞ, SAHNEYE ÇIKMA YA DA İLGİLİ GÖREVLER ALMA HUSUSUNDA TAAHHÜTTE BULUNMAZ.

7-) TİYATROMUZUN FAALİYETLERİNDE GÖREV ALAN GENÇLERE; KENT KONSEYİMİZ TARAFINDAN BELİRLENEN MEBLAĞLARDA, MOTİVASYON AMAÇLI OLARAK HARÇLIK ÖDEMESİ YAPILABİLİR. ÖDEMELERLE İLGİLİ TAKDİR, BÜYÜKŞEHİR KENT KONSEYİ UHDESİNDEDİR.

😎 MALATYA BÜYÜKŞEHİR KENT KONSEYİ, UYUMSUZLUĞUNU TESPİT ETTİĞİ KATILIMCILARIN, TİYATROMUZLA İLİŞİĞİNİ, HERHANGİ BİR GEREKÇE SUNMADAN KESME HAKKINA SAHİP BULUNMAKTADIR.

9-) TİYATROMUZUN HER TÜRLÜ FAALİYETİNİN; PLANLAMASI, KOORDİNESİ, İPTALİ VE ERTELENMESİ HUSUSUNDA, TEK YETKİ SAHİBİ KURUM; MALATYA BÜYÜKŞEHİR KENT KONSEYİDİR.

 

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir