KAYMAKAMIMIZ SAYIN ÖMER ÇİMŞİT VİRANŞEHİR DERNEĞİ’NİN ETKİNLİĞİNE KATILDI

      Viranşehir Derneği tarafından ikincisi düzenlenen ve geleneksel hale getirilen “ Melle Halil’in Anma Gecesi düzenlendi.
Viranşehir Belediyesi Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma gecesine Şanlıurfa Milletvekili Sayın Mehmet Ali Cevheri, İlçe Kaymakamımız Sayın Ömer Çimşit, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Viranşehir Koordinatörü Aladdin Milli, Viranşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Çoban,  İlçe Yazı İşleri Müdürü Haşim Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, Hastane Başhekimi İlhan Erkan, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehmet Özbilek, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, Saadet Partisi İlçe Başkanı Yasin Kurt, STK Başkanları ve vatandaşlar katıldı.
Kuran Kerim tilaveti ile başlayan Melle Halil’i anma gecesi etkinliği Viranşehir Derneği Başkanı Murat Karadaş’ın açılış konuşması ile devam etti.
Etkinlikte selamlama konuşması yapan Şanlıurfa Milletvekili Sayın Mehmet Ali Cevheri Melle Halil gibi insanların bölgede kardeşliği tesis etmek için çaba sarf ettiğini belirterek, Türkiye’de kardeşlik bağlarını zayıflatmak ve huzuru bozmak isteyen güçlerin boş durmadığını kaydetti.
Ardından anma programında ilahiler ve şiirler seslendirildi. Etkinliğe konuşmacı olarak katılan İlahiyatçı-Yazar Mustafa Karataş programa katılanlara hitap edildi.
Etkinliğin sonunda ilçede Melle Halil olarak tanınan Halil Erbaş’ın öğrencileri ile hatıra fotoğrafı çekildi.

NUR YILDIRIM

NOVA MEDYA GRUP

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir