KAYMAKAM ESEN SEYAHAT İZİN KURULU VE ÇALIŞMALARI HAKKINDA DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU

KAYMAKAM ESEN SEYAHAT İZİN KURULU VE ÇALIŞMALARI HAKKINDA DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ve ilçemizde yaşanan pandemi nedeniyle alınan tedbirlerin, önde gelen ve virüsün yayılım hızını önemli ölçüde etkileyen, seyahat ve sokağa çıkma kısıtlamaları hakkında, Haliliye Kaymakamı Sayın Metin ESEN, tedbirlerin önemi ve seyahat izin kurullarının çalışma usulü ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Kaymakam ESEN “Bakanlığımızınca, COVİD-19 salgını ile mücadelede alınan tedbirler sayesinde ülkemizde çok önemli kazanımlar elde edilmiş ve gerek vaka sayısı gerekse diğer verilerde önemli ölçüde iyileşmeler yaşanmıştır.  Seyahat ve Sokağa çıkma kısıtlamaları bu kazanımların sağlanmasında önemli etkisi olmuştur. ” dedi.

Kaymakam ESEN, Haliliye Seyahat İzin Kurulunun çalışmaları ile ilgili olarak da “İlçemizin genç ve dinamik bir nüfusa sahip olması nedeniyle vatandaşlarımızdan çokça seyahat izin talebi gelmektedir. Bakanlığımızın genelgeleri kapsamında yapılan bu taleplere 7 gün 24 saat boyunca Seyahat İzin Kurulumuz tarafından cevap verilmektedir. Seyahat İzin Kuruluna 199 ve E-devlet üzerinden de hızlı ve kolay bir şekilde başvuru yapılabilmekte ve vatandaşlarımıza taleplerinin akıbeti hakkında anlık olarak hem SMS ile hem de E-devlet üzerinden bilgilendirme yapılmaktadır. Vatandaşlarımızca Seyahat İzin Kurullarına doğrudan yapılan başvurularda, özellikle mesainin son gününün son dakikalarında yoğunluğun yaşandığı gözlemlenmiştir.  Vatandaşlarımızın, alınan tedbirlerin ve gerçekleşen kazanımların heba olmaması, COVİD-19 salgını ile mücadelenin amacına ve ruhuna uygun şekilde, seyahat izin taleplerini 199 ve E-devlet üzerinden yapmaları gerekmektedir. Bu vesile ile maske, mesafe ve temizlik kurallarını hatırlatır sağlıklı günler dilerim.” Dedi.

Haliliye Kaymakamlığı

EBRU BEKEN DİNÇEL

Nova Medya Grup Başkanı

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir