Kavşağa Dev Lale Figürü

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan Abdulhamidhan kavşağına dev lale kaidesi yerleştirildi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan Abdulhamidhan kavşağına dev lale kaidesi yerleştirildi.

Trafik yoğunluğunun önemli ölçüde azaldığı kavşak üzerine yerleştirilen kaide, görüntü olarak da farklı bir boyut oluşturdu.

18 metre 42 santim yüksekliğinde yerleştirilen kaidede Türkiye Cumhuriyetinin simgesi dev bir hilalin içinden bir lale yükseliyor.

Kaidenin en üstünde Abdülhamithan’ın altın rengi işlenmiş tuğrası bulunuyor. Kaidenin üzerine; iki tarafa Abdülhamit Han‘ın meşhur sözü olan, “bir karış dahi olsa vatan toprağını satmam, zira bu vatan bana değil milletime aittir. Milletim de bu toprakları ancak aldığı fiyata verir. Çünkü bu topraklar kanla alınmıştır, kanla verilir!” sözü yazılı.

Kaidenin diğer iki tarafında ise Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin logosu işlendi.

Kaidenin boyu 18 metre 42 santim olarak yapılırken, bu rakamın Abdulhamithan’ın doğum tarihi olan 1842’yi işaret ettiği öğrenildi.Lalenin içinde ise iki taraflı olarak Osmanlı arması rölyef olarak tasarlandı.

EBRU BEKEN

NOVA  MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir