Kavak: Kararın ne hukuki ne insani yanı var

MÜSİAD Adana Şube Başkanı Burhan Kavak, ABD’nin Kudüs’ü başkent ilan etmesinin ne hukuki ne insani yanı bulunduğunu söyledi. Kavak, üç semavi dine mekan sağlayan Kudüs’e İsrail ve ABD’nin hükmetme çabasını dünyanın bütün halklarına yapılmış darbe olarak değerlendirdi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adana Şube Başkanı Burhan Kavak, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ilan etmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi.

Uluslararası hukukun hiç sayıldığı Filistin sorununda yanlı tarafını ortaya koyan ABD’nin kararıyla dünya barışına sekte vurduğunu belirten Kavak, “Kudüs’ün bu kararla farklı bir sürece giren işgaline tüm dünyanın tepki göstermesini bekliyoruz. İnsanlık zulüm edenin değil, haklı olanın yanında olacak. Biz iş insanları olarak bu zulmün karşısında olacağız. Mescid-i Aksa’yı bağrında bulunduran Kudüs hepimizin manevi mekanıdır. Peygamberimizin Allah’ın huzuruna çıktığı bu kutsal mekana sahip çıkmak hepimizin görevidir” dedi

.

HALIL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETIN KURULU BASKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir