KARAMAN’DA SERKAN ŞENGÜL FIRTINASI DEVAM EDİYOR

Öğrencilerimize hedef belirleme, başarı ve motivasyon gibi konularda deneyimlerini aktarmak ve kitaplarını imzalamak için 3 yıldır aralıksız şekilde kentimize gelen yazar Serkan Şengül bu yılı da boş geçmedi.

Sanat Kitabevi’nin organize ettiği programlar kapsamında 3 günde 8 seminer yapan Serkan Şengül hem öğrencilerin hem de Başarı Koleji velilerinin gönlünde bir kez daha taht kurdu.

Çıktığı tüm seminerlerde öğrencilerin kendi değerlerinin farkına varabilmesi adına sunum yapan ŞENGÜL’ün son kitabı ise kentimizde oldukça ilgi gördü.

İlk imzasını Karaman’da yaptığı ÖLÜM KADIN MESELESİ isimli kitabında cinayete kurban giden kadınlar konusunda çarpıcı bir uygulamaya giden ŞENGÜL kitabındaki yeniliği ve nedenini ise söyle açıkladı.

“Bana göre her kitap bir yolculuktur ancak bu yolculuk 2 saat sürmemelidir. Yani bir kitabın kapağını kapattığınızda ‘ne güzel kitaptı’ diyerek rafa kaldırmamalısınız. Kitap sizi yeni yolculuklara sürüklemeli, proje üretmenizi sağlamalı yani sizi harekete geçirmeli. Benim kitabımı okuyanlar sayfa altlarında kadın isimlerini gördüklerinde ismi araştırmak isteyecektir ve cinayete kurban giden kadınların hikayesini okuyan duyarlı insanlar konunun çözümü için harekete geçecektir. Bu 1 kişi de olabilir 1 milyon kişi de önemli olan o duyarlılığa sahip insanları bir araya getirebilmek. Bunu başarırsam ne mutlu bana.

Karaman hakkında düşüncelerini sorduğumuz Serkan Şengül; oldukça yorucu geçen 3 günün ardından 2000’e yakın imza yaparak ayrıldığı Karaman içinse şunları dile getirdi.

Karaman benim için özel bir kent. Oldukça fazla okurum var ve her geldiğimde daha büyük bir ilgiyle karşılanıp daha büyük bir sevgi ile uğurlanıyorum. Sanat Kitabevi’nin kültürlü işvereni Mustafa Arslanbaş başta olmak üzere tüm ekibine ve program yaptığımız okulların değerli öğretmenlerine çok teşekkür ediyorum. Kitabevinin yeni yerinde yani Karaman için harika bir mekan olacak olan kitap kafede imza yapacağımız günü iple çekerek aranızdan ayrılıyorum. Hepiniz Allah’a emanet olun.

Yazarımıza teşekkür ediyor. Başarılarının devamını diliyoruz.

 

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir