KARAMAN TARİHİNİN EN BÜYÜK SOSYAL VE YEŞİL ALAN PROJESİNİ HAYATA GEÇİRİYORUZ

Başkan Çalışkan Türk Dünyası Kültür Parkı’nda İncelemelerde Bulundu

Karaman Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve kent tarihinin en büyük yeşil ve sosyal alan projesi olan Türk Dünyası Kültür Parkı Projesi’nde çalışmalar sona geldi. Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan devam eden çalışmaları inceledi.

Karaman Belediyesi son yıllarda vatandaşların keyifli ve huzurlu vakit geçirebileceği projeleri bir bir hayata geçiriyor. Bu projelerden en önemlisi olan ve Karaman kent tarihinin en büyük sosyal ve yeşil alan düzenlemesi ünvanını taşıyan Türk Dünyası Kültür Parkı’nda çalışmalar devam ediyor.

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan tüm hızıyla devam eden çalışmaları inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. “Karamanımız ve hemşehrilerimiz her şeyin en iyisine layıktır” diyen Başkan Çalışkan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Taşıdığı isim, sahip olduğu fonksiyonları ve geniş alanı ile Türkçe’nin Başkenti Karamanımıza yakışır bir projeyi daha hayata geçiriyoruz. Türk Dünyası Kültür Parkı Projemiz içerisinde; teras alanı ile birlikte toplam 4000 m² kır lokantası, mescit, kültür evi-müze, 5350 m² suni gölet, gölet üzerinde 40 metre açıklığa sahip asma köprü, 1450 m² yürüyüş ve bisiklet parkuru, kamelyalar, çocuk oyun grupları, wcler, lavabolar, yürüyüş yolları ve otoparklar bulunuyor.

Türk Dünyası Kültür Parkı sadece Karaman’ın değil bölgemizin en güzel sosyal ve yeşil alan projesi olacak. Çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz. İnşallah 2018 yılı itibari ile vatandaşlarımız, hoşça vakit geçirebilecekleri, son derece ferah bir sosyal ve yeşil alana kavuşacaklar.”

Sultan AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir