Kamuoyuna Duyuru

18/12/2017 tarihinde hurriyet.com.tr adlı web sayfasında yer alan, Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi doktorları olduğu belirtilen Prof. Dr. E.T. ve Prof. Dr. D.T.’nin hastalara yanlış tedavi uygulamasıyla ilgili olarak çıkmış olan haberle ilgili kamuoyuna duyurumuzdur.

Üniversitemiz Tıp Fakültesinde görevliyken, daha önce yapılan bir soruşturma kapsamında Prof.Dr. E.T.’ye “kamu görevinden çıkarma” cezası verilmiş olup; eşi Prof. Dr. D.T. de aynı soruşturma kapsamında disiplin cezası almış ancak halen Üniversitemiz Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda görevine devam etmektedir.

Haberde yer alan iddialarla ilgili olarak, 13.11.2017 tarihli şikayet üzerine, Tıp Fakültesi Dekanlığınca 21/11/2017 tarihinde şikayette belirtilmiş olan tedavilerle ilgili idari soruşturma ve ceza soruşturması başlatılmış olup, soruşturma halen usul ve yasalara uygun olarak devam etmektedir.

 

Mersin Üniversitesi Rektörlüğü

HALIL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETIM KURULU BASKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir