KALİTEDE YENİ BAŞARI

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, Başkan Burhanettin Kocamaz’ın göreve geldiği günden bu yana kararlı ve sistematik bir şekilde yürüttüğü kalite çalışmaları yeni belgelerle tescilleniyor.

Büyükşehir Belediyesi, büyük bir özveri sonucu alınmaya hak kazandığı TSE EN İSO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistem belgesinin geçerlilik süresini tamamlamasının ardından belge yenileme tetkikleri sonrasında 9001:2015 versiyonunu yeniden almaya hak kazandı.

“Kalite bir ürün ya da hizmetin, kendisinden beklenen ihtiyaç ve beklentileri karşılayabilme derecesini gösteren bir performans ölçütüdür” vizyonu ile hareket eden Mersin Büyükşehir Belediyesi, yaşanabilir bir gelecek oluşturmak, yaratıcı ve yenilikçi gelişmelere öncelik vererek, vatandaş odaklı çalışmaları sürekli iyileştirmeyi prensip haline getirmek için başlattığı kalite çalışmalarını TSE EN İSO 9001:2015 belgesi ile yeniden tescilledi.

Hedef ISO 27001, ISO 39001 ve ISO 50001

Büyükşehir Belediyesi halihazırda devam eden bilgi güvenliği sistemi ile çalışmaları devam eden ISO 27001 Bilgi Güvenliği, ISO 39001 Yol Trafik Güvenliği ve ISO 50001 Enerji Verimliliği Yönetim Sistemi belgelerini de 2019 yılı sonunda almayı hedefliyor.

Verilerle karar alma, stratejik planlama, kaynakların verimli kullanımı ve sürekli iyileştirmeler yaparak daha iyi hizmet sunmayı hedefleme, çalışanların yetkinliklerini artırarak hizmet kalitesini yükseltme konularında ciddi mesafeler kat eden Büyükşehir Belediyesi, Uluslararası bir standart olan ISO ve EFQM Kurumsal Mükemmellik Modeli çalışmalarını örnek alıyor.

Kurmuş olduğu Kalite Yönetim Sistemleri ve örnek aldığı uluslararası kalite çalışmaları sayesinde, hizmet ve projelerin halka ulaştırılması, sonrasında halkın memnuniyet oranı, önerileri ve bu öneriler doğrultusunda yapılan iyileştirmeler sonucu vatandaş memnuniyet oranlarında ki yükselmeler Büyükşehir Belediyesi’nin kalite yolculuğundaki başarısını kanıtlıyor.

 

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir