Kahramanmaraş’tan Muş’a Kardeşlik Köprüsü

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, kardeş belediye olduğu Muş’un Korkut ilçesine bağlı Altınova beldesinde asfaltlama çalışması yürütüyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, kardeş belediye olduğu Muş‘un Korkut ilçesine bağlı Altınovabeldesinde asfaltlama çalışması yürütüyor.

Altınova Belde Belediye Başkanı Mehmet Suat Özgül’ün girişimleriyle kardeş belediyenin sunduğu destekler sonucu 4,5 kilometrelik yol, yaklaşık 1 milyon lira bedelle asfaltlanmaya başlandı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nce yürütülen asfalt çalışması belde sakinleri tarafından takdirle karşılandı.

Çalışmaları inceleyen Özgül, yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin beldeye 700 kilometre uzaklıkta olamasına rağmen hizmet yaptığını söyledi.

Hizmetlerinden dolayı belde halkı adına Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden Özgül, şunları kaydetti:

“Bu kardeşlik, anne babadan dünyaya gelen kardeşten daha mühimdir. 700 kilometre öteden buraya yardım ediyorlar. Bu ancak kardeşlik duygusuyla olabilir. Halk ve bölgeler arasında her ne kadar coğrafi olarak bir farklılık varsa da esas buradaki amaç ve niyet duygusu kardeşliktir. Bölgemizde Kahramanmaraş, İstanbulKayseriAntalya‘da olduğu gibi Altınova, Hakkari ve Şırnak‘ta silah sesi duymak istemiyoruz. İnsanların öldürüldüğü değil gerçekten kardeşlik duygusunun hakim olduğu bir dünyada yaşamak istiyoruz. Kardeş belediyemiz bir milyona yakın masrafla yollarımızı asfaltlıyor. Bu kardeşliği bozacak birileri varsa da muvaffak olamaya

Özgül, söz konusu çalışmayla ilgili bazı basın yayın organlarında farklı yorumların yer aldığını ve bunun da kendilerini derinden üzdüğünü sözlerine ekleyerek, “Bu çalışmalar kardeşlik bağlarını güçlendirmiştir. AK Parti‘nin 16 yıldır iktidar olmasının sebeplerinden biri de bu kardeşlik duygusuyla hareket etmesidir. Beldemizin en küçüğünden en büyüğüne Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye başkanı ve ekibine teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

 

EBRU BEKEN

NOVA  MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

 

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir