KAHRAMANMARAŞ’TA HER ÖĞRETMENE BİR FİDAN ETKİNLİĞİ

 Orman Genel Müdürlüğü tarafından yurt genelinde başlatılan her öğretmene bir fidan kampanyası kapsamında Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü tarafından il genelinde görev yapan öğretmenlerin adına 13 bin 854 fidan dikimi yaptı.

Bölge Müdürlüğü tarafından il genelinde görev yapan öğretmenlerin adına 13 bin 854 fidan dikimi yaptı.  Kahramanmaraş Yeşilkuşak Erozyon Kontrolü Keklikdere Uygulama projesi kapsamında toplanan öğretmenler ve öğrenciler, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü fidan dikerek kutladılar. Kent merkezine 12 kilometre uzaklıkta bulunan Keklikdere mevkisinde düzenlenen programa katılan Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Faruk Eraslan, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mehmet Emin Akkurt ve Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Alpaslan Altıntaş, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı. Proje kapsamında, 260 bin adet badem, 4 bin adet ceviz, 50 bin adet kuşburnu, 13 bin adet mahlep, 12 bin adet ahlat, 661 bin adet sedir fidanı toprakla buluşacak. Orman köylüsüne 4 yıl süreyle istihdam sağlanacak proje sayesinde, Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü 8 bin 850 dekar alanda erozyon ve sel tehlikelerini en aza indirmeyi hedefliyor.

 

Sultan AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir