KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE KOORDİNASYON PLANI İLÇE İZLEME VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE KOORDİNASYON PLANI İLÇE İZLEME VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Aile içi ve kadına yönelik şiddetin engellenmesi amacıyla ilgili kuruluşların katılımıyla hayata geçirilen 2020-2021 Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı’nın etkin bir şekilde uygulanmasını sağlamak ve bu alanda alınacak tedbirlerin görüşülmesi amacıyla “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı İlçe İzleme ve Değerlendirme Toplantısı” Kaymakam/Belediye Başkan V. Sayın İhsan Emre Aydın başkanlığında gerçekleşti. 


‘Şiddete karşı sıfır tolerans ilkesi ile mücadelemizi yürütüyoruz’

Toplantıda konuşan Kaymakam/Belediye Başkan V. Aydın, “Kadınlarımızın toplumda her alanda fırsat ve imkanlardan eşit şekilde yararlanmaları ve ülkemize değer katmaları anlamında temel bir hedefimizdir. Ülkemizde kadınlarımızın toplumsal statüsünün güçlendirilmesi, kadın haklarının geliştirilmesi ve kadına yönelik her türlü şiddetin önlenmesi konusunda yasal düzenlemeler yapılmış ve şiddetle mücadeleye dair altyapı güçlendirilmiştir. Kadına yönelik ayrımcılığın ve kadına yönelik şiddetin önlenmesi hiç şüphesiz toplumsal kalkınmaya da ivme kazandıracaktır. Kadına yönelik şiddete etkin bir şekilde mücadele edilebilmesi için başta tüm kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere sivil toplum, özel sektör, akademik alan ve medya olmak üzere sorumluluk ve vicdan sahibi herkesin bu konuda tek yürek ve tek vicdan olmasıyla yürütülebilir” dedi.


Yapılan değerlendirmenin ardından 2020-2021 Koordinasyon Planı kapsamında oluşturulan temel hedef ve faaliyetler hakkında yapılan sunumun ardından toplantı sona erdi.


Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Kaymakam/Belediye Başkan V. Sayın İhsan Emre Aydın, İlçe Cumhuriyet Savcısı Erhan Tezkorkmaz, İlçe Asliye Hakimi Sıla Sevgi Demirci, İlçe Asliye Hakimi İbrahim Selçuk Fendoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Sancar Aydın, İlçe Emniyet Müdür Vekili Evren Taşdemir, İlçe  Milli Eğitim Müdürü Faysel Polat, İlçe Müftüsü M.Nedim Yılmaz, İlçe Sağlık Müdürü Eylül Sharifov, İlçe Nüfus Müdürü Lokman Taşdemir, İlçe Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü A.Kerim Yılmaz, İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Emrah Onay ve İlçe Yazı İşleri Şefi Leyla Ayaz katıldı.

KURTALAN KAYMAKAMLIĞI

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir