Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı Çalıştayı Gerçekleştirildi

Kahramanmaraş Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde 03-06-07.10.2017 tarihlerinde gerçekleştirilen çalıştayın açılış konuşmalarında Vali Yardımcımız Mustafa ÇEK kadına yönelik şiddetle mücadelede tüm tarafların sürece dahil edilmesi, ilgili mevzuat ve kamu politikası açısından hedef ve faaliyetlerin belirlenmesinin son derece önemli olduğunu, hazırlanacak olan İl Eylem Planının etkin bir biçimde uygulanması açısından tarafların Çalıştaya eksiksiz katılmasının önemini vurguladı.

Kahramanmaraş Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet SERTPOLAT: “Oluşturulacak olan İl Eylem Planı neticesinde elde edilen hedeflerin yıl içerisinde iki kere gerçekleştirilecek olan koordinasyon toplantılarıyla masaya yatırılarak kadına yönelik şiddet konusunda atılması düşünülen adımların daha somut bir şekilde ortaya konması hedeflenmektedir. İlimizde daha önce çocuk koruma hizmetlerinde Strateji Belgesi ve Eylem Planı hazırlanmış ve diğer İllerimize de örnek olmuştur. 3 gün sürecek olan çalıştay sonunda oluşturulacak İl Eylem Planı da tüm illere örnek olacak şekilde hazırlanması ve bu amaçla yapılacak çalışmaların verimli geçmesini temenni ediyorum” dedi.

Çalıştay ilk gününde şiddetin genel anlamda tanımı, Ulusal Eylem Planı ve Çalıştay hakkında sunum yapılmıştır. İkinci gününde grup çalışmaları yapılarak tüm tarafların süreci etkin bir şekilde katılımı sağlanmıştır. Çalıştayın son gününde ise taslak eylem planı tartışmaya açılmış taraflarca atılması düşünülen adımlar konusunda değerlendirme yapılarak kadına yönelik şiddetle mücadele İl Eylem planı son şeklini almıştır.

SULTAN AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir