KADIN GİRİŞİMCİLER ULUSLARARASI 2. KONFERANSI HABER

Hatay KAGİD Dönem başkanı Rana Atalay ve kagid uyeleri,  17 Kasım’da Ankara’da Ekonomi Bakanlığı ve dönem başkanlığını Sanem Oktar’ın yaptığı Türkiye Kadın Girişimciler Derneği       ( KAGİDER) tarafından organize edilen  ‘ Kadın Girişimciler Uluslararası 2. Konferansı’ na katıldı.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Kaya, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin de konuşmacı olarak davet edildiği konferansta konuşmacılar kadının ekonomideki önemine değindi.
Türkiye’nin birçok bölgesinden farklı sektörlerdeki kadın derneklerinin katılım sağladığı konferansta Türkiye’deki ekonomik büyüme, kadının ekonomideki yeri ve önemi, kadının iş yaşamında,  işveren ve çalışan olarak sahip olduğu ve olması planlanan imkânlar üzerinde duruldu.
Ekonomi bakanı Zeybekçi kadınların üstün gücü olan üretkenlik ve yaratıcılıktan olan gücünün ekonomiye entegre edilmesi gerektiğini vurguladı.
Aile ve sosyal politikalar bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ise ekonomide kadının daha etkin ve verimli olabilmesi için çalışmalar yaptıklarına değindi. Sayan Kaya,  kreş açan işyerlerine vergi indirimi ile ilgili bir çalışmanın da şu anda devam ettiğini belirtti.
KAGİDER Başkanı Sanem Oktar, hazırladıkları konferansın, Türkiye’deki ekonomik büyüme haberlerine denk geldiği için mutlu olduklarını belirtti. Oktar kadının iş hayatına atılması ve kadının ekonomik kalkınmadaki önemine değindi.
HATAY KAGİD Başkanı Rana Atalay, dünyada ve Türkiye’de kadınların iş hayatına katılmalarının olumlu ekonomik sonuçlarına değindi. Atalay, kadının bölgesel ekonomiye katkısını Türkiye ve Hatay’dan kadın girişimci örnekleri ile anlattığı konuşmasında iş hayatındaki kadınların karşılaştıkları sorunlar ile ilgili çözüm önerilerinde de bulundu.

TUBA AYYILDIZ

NOVA  MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir