“İsveç Çocuk Edebiyatı” Kent Kütüphanesi’nde/HABERLERİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Kütüphanesi, 11 – 31 Aralık tarihleri arasında “İsveç Çocuk Edebiyatı Sergisi”ne ev sahipliği yapacak. Çocuk edebiyatında kültürlerarası buluşmayı sağlamak amacıyla düzenlenen etkinlikte, İzmirli çocuk okuyucular İsveç Çocuk Edebiyatı ile buluşacak.

İsveç İstanbul Başkonsolosluğu, Türk Kütüphaneciler Derneği İzmir Şubesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen sergide, çocuk edebiyatında önemli bir yere sahip olan İsveçli yazarların hayatı, yarattığı karekterlerin özellikleri ve resimleri yer alacak. Sergi boyunca çocuklara yönelik okuma atölyeleri de gerçekleştirilecek. Sergi 11 Aralık Pazartesi saat 11.00’dan itibaren gezilebilecek.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir