İSKENDERUN DEVLET HASTANESİNDE İLK AÇIK KALP AMELİYATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Hatay İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı İskenderun Devlet Hastanesinde tamamlanan altyapının ardından ilk kez Açık Kalp Ameliyatı heyecanı yaşandı….

Cerrahi Yoğun Bakımı olan ve açık kalp ameliyatları için son hazırlıklarını da tamamlayan Devlet Hastanesi’nde ilk açık kalp ameliyatı 65 yaşındaki Suphiye Elhidad adlı hastaya yapıldı. Kalp krizi geçirerek Devlet Hastanesine başvuran ve anjio yapılan hastaya, diğer tıkalı olan iki damarın açılması için açık kalp ameliyatı (Bypass) yapılması kararı alındı. Adana Numune Hastanesinin gözetiminde; İskenderun Devlet Hastanesinde görevli Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Salih Kıvanç Bayatlı ve ekibi tarafından ilk açık kalp ameliyatı başarıyla gerçekleştirildi.

Hastana Başhekimi Uzm. Dr. Veysel YILDIRIM, Hastanemize; Bakanlığımız tarafından 2015 yılının sonunda açık kalp ameliyatları yapabilme izni gelmiş olup, alt yapı çalışmalarına başladık, önce 3. Basamak Cerrahi Yoğun bakımımızı açarak, ameliyathane için gerekli cihaz ve tıbbi sarf malzemeleri tedarik ettik. Önce hastanemizde; yılda 2 bin (İkibin) civarında hastaya, Anjiyo tedavisi hizmeti verildi. Bugün hizmetlerimize bir yenisini daha eklemiş olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Aynı zamanda bunu bir başka açı olan, ortalama hasta memnuniyet oranımızla da açıkça görebiliriz. Bu başarılar bir günde değil ekip ruhuyla devamlı ve azimle çalışarak elde edilmektedir’ dedi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin YILMAZ yaptığı açıklamada; ‘Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de sağlık alanında büyük başarılar ve ilerlemelere tanık olmaya devam etmekteyiz. İskenderun Devlet Hastanesi ilk açık kalp ameliyatıyla başarılarına bir yenisini daha kazandırdı. Bu bağlamda, ilk açık kalp ameliyatını başarıyla gerçekleştiren değerli meslektaşlarıma ve ekibine teşekkür ederim. Alanında uzman ekibi ile hastalarına bütüncül bakım anlayışı içerisinde yaklaşan Devlet Hastanesi, Kalp ve Damar Cerrahisi alanında çok önemli bir hizmeti faaliyete geçirdi. Bugün yoğun ve istikrarlı çalışmalarımızın meyvesini almış olduk’ dedi.

HALIL İBRAHIM DINCEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETIM KURULU BASKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir