“İLERİ EĞİTİM AKTÜERYA HUKUKU” PROGRAMI TAMAMLANDI.

İLERİ EĞİTİM AKTÜERYA HUKUKU” PROGRAMI TAMAMLANDI.

Adana Barosu ve TÜRAVAK (Türkiye Avukatlar Vakfı) işbirliği ile Baro Tesislerinde düzenlenen Sertifikalı “İleri Eğitim Programı Aktüerya Hukuku” programı başarıyla tamamlandı.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, TÜRAVAK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Av.Kaya Yelek ve Arabuluculuk Daire Başkanlığı, Arabuluculuk Kurulu Üyesi Arb. Av. Yurdagül Gündoğan’ın katılımlarıyla gerçekleşen programla 33 katılımcıya törenle sertifikaları verildi.

Programa Av. Sema Güleç Uçakhanve Av. Şafak Güleç eğitmen olarak katıldı.

28 saatlik programda katılımcılara ölüm, yaralanma ve sakatlanmalarda meydana gelen bedensel zararların hesabı konusunda eğitim verildi.
Program sonunda eğitmenlere de Baro Başkanı Av. Veli Küçük tarafından teşekkür belgesi verildi.

Av. Küçük, “Adana Barosu olarak meslek içi eğitim seminerleri ile değişen mevzuatlar karşısında sizlerin daha donanımlı olmanız ve bilgi birikimlerinizi artırmanız amacıyla elimizden gelen çabayı göstermekteyiz. Bundan sonra da TBB ve TÜRAVAK ile çok keyifli çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.
Adalet Komisyonu Başkanlığından Baromuza gelen son yazı ile UYAP Bilirkişi sisteminde hukukçulara ve avukatlara yer verileceği ve görevlendirmeler yapılacağı bilidirilmektedir. Hukuk alanına giren konularda da avukatların, hukukçuların bilirkişilik yaparak sistem üzerinden görevlendirilme yapılabilecekleri yönünde çalışma var. Bu sayede önümüzdeki dönemde sorunlar azalacaktır. Bu programa katkı sunan tüm herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

TÜRAVAK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Av. Kaya Yelek, ‘ne iş olsa yaparım’ döneminin bittiğini, meslekte ihtisaslaşmanın ve eğitimin önemine vurgu yaptı.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir